Home Nogomet Kup Istre Dajla se lagano “obračunala” sa Momjanom

Dajla se lagano “obračunala” sa Momjanom

Dajla je tijekom ovog pripremnog perioda, pisali smo, snažno ojačala svoju momčad. Vidljivo je to bilo i jučer tijekom posljednjeg susreta prvoga kola Kupa NSŽI, gdje je Lončarevićeva momčad već u prvom dijelu riješila pitanje pobjednika.

Tan Tabar već je u 7. minuti izišao sam pred vratara Mihalja i doveo Dajlu u vodstvo od 1:0. Razigrana Dajla nakon desetak minuta udvostručila je vodstvo kada je na sličan način Tabarovom, i Prpić poentirao za 2:0. Samo minutu kasnije, Ivan Matošević vrhunski je primio vanjskim dijelom noge jednu dijagonalu i pogodio sa vrha šesnaesterca u malu mrežicu za 3:0, dok je posljednji pogodak prvog poluvremena djelo Fabijančića iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara.

U nastavku, već u drugoj minuti Ružić je povisio vodstvo domaćina na 5:0 solo akcijom a konačnih 6:0, pobjedu Dajle, i slijedeće kolo u kojemu se sastaju sa Perojem, osigurao im je Ivan Prpić pogotkom sa 18 metara u malu mrežicu.

NOVIGRAD – Igralište Laco – Kup NSŽI  – 1. kolo. – SUDAC: Tihomir Matković (Umag)

DAJLA – MOMJAN 1947 6:0 (4:0)

Žuti kartoni: Červar, Brčić Dario, Brčić Dean, Huskić (Dajla), Bartolić (Momjan 1947)

Strijelci: 1:0 Tabar 7, 2:0 Prpić 19′, 3:0 Matošević 20′, 4:0 Fabiijančić 40′, 5:0 Ružić 47′, 6:0 Prpić 55′

DAJLA: Novaković, Totić, Červar (od 60. Brčić Dean), Beletić, Čuk (od 40. Huskić), Matošević (od 65. Međimurec), Prpić, Tabar (od 54. Markotić), Ružić (od 60. Brčić Dario), Jugovac (od 46. Brajković), Fabijančić

Trener: Hrvoje Lončarević

MOMJAN 1947: Mihalj, Mirković, Pribac, Francescon (od 76. Jugovac), Pasar, Vižintin, Katalenić, Tubak (od 62. Brajko), Krešić (od 75. Kleva), Felda, Bartolić

Trener: Miroslav Brođanac