Home Rukomet Prva HŽRL Dalmatinka bolja od Umažanki

Dalmatinka bolja od Umažanki

Umažanke su danas na domaćem terenu izgubile bodove od ekipe Dalmatinke koja je time upisala svoju petu pobjedu.

Susret pogotcima otvaraju danas raspoložene Jajčević i Miočinović te nakon deset minuta igre Umag vodi 5:3. Međutim gošće iz Ploča serijom od pet uzastopnih pogodaka okreću rezultat u svoju korist te u 18. minuti vode 5:8. Vratile su se brzo domaće rukometašice te s četiri uzastopna pogotka u 22. minuti preko Jajčević vode 9:8. Ponovno je uslijedio period igre u kojem su bolje bile igračice Dalmatinke te preko Žderić pet minuta prije kraja dolaze do +3 (9:12).

Iako u zaostatku, zahvaljujući Miočinović i Krivokapić, Umag nakon pet minuta nastavka vraća utakmicu u “egal”, a potom vraća i vodstvo preko Jajčević koja pogađa za 19:17. U periodu od 45. do 51. minute serija od šest uzastopnih pogodaka bila je dovoljna da Dalmatinka okrene susret u svoju korist te zasluženo uzme dva boda. Naime, u 52. minuti na semaforu je stajalo 19:23, a u preostalih osam minuta igre igralo se gol za gol te, na kraju, Dalmatinka zasluženo osvaja dva boda.