Kup Hrvatske

Dinamo na krcatoj Prematinki izborio osminu finala Kupa, Banjole pružile odličan otpor

Aktualni hrvatski prvak plasirao se u osminu finala Kupa nakon što je na “dupkom punoj” Prematinki teže od očekivanog svladao Banjole. Istarski četvrtoligaš pružio je odličan otpor Modrima koji su prolaskom u daljnje natjecanje prekinuli niz od tri uzastopna poraza.

Prematinka je “pucala po šavovima”, preko tisuću zaljubljenika pohodilo je nogometnu feštu u južnoj Istri. Među njima je bila i veća skupina pristalica Modrih koji su u 70. minuti priredili bakljadu. Zagrepčani su silovito otvorili susret, zagospodarivši od prve minute zbivanjima na terenu. Dinamo je poveo već u šestoj minuti nakon što je Kačavenda ostavio loptu za Špikića na desnoj strani, a ovaj iz blizine pogodio za 0:1.

Samo četiri minute kasnije Dinamo je povećao vodstvo. Špikić je odlično prošao po desnoj strani i krasnom loptom na pet, šest metara pronašao Kulenovića, koji gađa mrežu nemoćnog Tepšića. Nakon furioznog starta Modrih do daha su došli i domaćini, koji su prvu priliku imali preko Miljanića koji je u 17. minuti nakon kornera glavom šutirao ravno u Zagorca.

Pet minuta kasnije Dadić je nakon Hairlahovićevog dodavanja zatresao mrežu Dinama, ali je pogodak poništen zbog zaleđa. Nekoliko minuta kasnije Tepšiću je pružena liječnička pomoć nakon sudara sa Špikićem, a u 30. minuti Kulenović je pogodio okviru vratiju.

Domaćin je do zasluženog gola napokon stigao u 33. minuti. Zagrebačka obrana loše je očistila jedan ubačaj, a lopta se od Ristovskog odbila ravno na noge Kamenickom, koji iz prve neobranjivo gađa za veliko veselje na tribinama.

U nastavku susreta gosti su uglavnom prijetili dalekometnim pokušajima (Špikić, Kulenović, Mišić), dok je domaćin priliku za eventualno izjednačenje vrebao iz kornera. Sve dvojbe oko pobjednika otklonio je pet minuta prije kraja Ademi, pogodivši neobranjivo glavom nakon ubačaja Pierrea-Gabriela sa desne strane. Do kraja susreta “mrtvu šansu” je još promašio Cordoba.

Pred sami kraj susreta malo se i “zaiskrilo” između Luke Floridana i Pierrea-Gabrijela, ali je na sreću sve okončano samo žutim kartonima, pa je nakon posljednjeg sudačkog zvižduka i službeno moglo početi “treće poluvrijeme” velike nogometne fešte u Banjolama.

FOTO: Općina Medulin
BANJOLE – Igralište Prematinka – Gledatelja: 800 – KUP HRVATSKE – SUDAC: Dario Kulušić (Šibenik) POMOĆNICI: Vice Vidović (Split) i Stipe Brajković (Šibenik) DELEGAT: Ivan Smokrović (Rijeka)

BANJOLE – DINAMO 1:3 (1:2)

Strijelci: 0:1 Špikić 6′, 0:2 Kulenović 10′, 1:2 Kamenicki 33′, 1:3 Ademi 86′

Žuti kartoni: Ćosić, Kamenicki, Hairlahović, Floridan (Banjole), Špikić, Kulenović, Ristovski, Pierre-Gabriel (Dinamo)

BANJOLE: Tepšić, Hoxha, Salihović, Dadić, Miljanić, Hairlahović (88. Miškulin), Antanasković (87. Vujičić), Ivanošić, Kamenicki (77. Hrelja), Ćosić (77. Luchesi), Vujica (77. Floridan)

Trener: Dragan Tomić

DINAMO: Zagorac, Ogiwara, Torrente, Stojković (46. Ademi), Kačavenda (79. Mišić), Hoxha (46. Cordoba), Kulenović (79. Petković), Pierre-Gabriel, Ristovski, Pavić, Špikić (68. Mbuku)

Trener: Sandro Perković


Kalendar

veljača 2025
P U S Č P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728