Home Nogomet Treća ŽNL Istra Dinamo zasluženo osvojio jesenski naslov

Dinamo zasluženo osvojio jesenski naslov

Devetim je kolom okončano natjecanje na trećeligaškom nogometnom istarskom Sjeveru. Čini nam se, obzirom na same rezultate, kako je ova jesen donekle promijenila odnos klubova prema tom natjecanju, pa smo tako i ovoga kola mogli uživati u neizvjesnim utakmicama. Samu analizu jeseni donijeti ćemo kroz drugi tjedan, a sada pogledajmo kako su se na sjeveru proveli ovog vikenda.

Dinamo iz Svete Marije na Krasu uzeo je zasluženo naslov jesenskog prvaka, a u posljednjem su jesenskom kolu nogometaši prvaka svladali Livade sa 3:1. Već nakon šesnaest minuta Vidaković i Reljić doveli su Dinamo u vodstvo od 2:0, koje je nakon pola sata ublažio Sviličić. No, u trećoj minuti nastavka Dražen Vidaković postigao je i drugi pogodak za svoju momčad i slavlje prvaka moglo je krenuti.

Na igralištu Kod doma, Babići 1947 i Galeb podijelili su bodove odigravši 2:2. Vodili su i domaćini golom Radina, ali i gosti pogotkom Nesimia nakon što je isti igrač izjednačio iz kaznenog udarca, da bi u konačnici bod Babićima donio Blaž Brudar nakon sat vremena igre.

U Vali su Grožnjanci svladali Marušiće nakon minusa iz prvoga dijela u koji je domaće doveo Zaskoku u desetoj minuti. Već nakon pet minuta nastavka Šutar je poravnao, a nakon isključenja Deana Krta, Mauro Gorjan donosi pobjedu Grožnjancima.

I Momjan je vodio nakon prvoga dijela kod Savudrije pogotkom Patrika Pasara. Da bi šok za momke trenera Livia Šverka bio još veći pobrinuo se nakon tri minute nastavka Diego Vižintin. No, Savudrija se vrlo brzo vraća u utakmicu pogotkom Maria Ragaća, a u završnih deset minuta dostiže potpuni preokret golovima Davida Terzića i Glena Šubera doslovno u posljednjim sekundama susreta.

Da bi se jesenska ljestvica kompletirala svoj susret moraju još odigrati Grožnjan i Moela, pa će po svemu sudeći Grožnjanci prezimiti na četvrtom mjestu…