Home ISTRA Nogomet Dinamovci poput “panjeva” u Tiraspollu

Dinamovci poput “panjeva” u Tiraspollu

U najvažnijoj utakmici ovoga dijela sezone Dinamo nije prebijen nego je pregažen u Tiraspollu. Nikada “lakši” put “modri” nisu imali do grupne faze lige Prvaka, no sve su prolili večeras u Moldaviji.

Ako uzmemo u obzir da za Sheriff nije dosuđen jedanesterac sredinom prvoga poluvremena kojega je skrivio Theophille Catherine, te da je Traore promašio još dvije velike prilike, poraz Dinama od 3:0 izgleda kao fenomenalan rezultat.

Ostali su modri bez Perića već nakon 20-ak minuta igre pa je na stoperskoj poziciji završio Moubandje, no to je samo mali detalj večerašnjeg stanja Dinama koji je domaćinu dopustio deset pokušaja udarca već u prvome dijelu susreta. Sreća je da je samo jedan od tih udaraca završio u okviru Livakovićevog gola, i to onaj Traoreov za 1:0.

U nastavku prvi pokušaj Sheriffa, nakon briljantne akcije završio je još briljantnijim pogotkom Kolovosa. Uslijedilo je još nekoliko lijepih prigoda Sheriffa posebice Traorea nakon bijega Cristiana na skuteru. Ponajbolji igrač večerašnje utakmice, Traore, po tko zna koji je put pobjegao tromoj zadnjoj liniji Dinama i poentirao za 3:0 desetak minuta prije kraja susreta.

Sheriff je jednostavno više želio Ligu Prvaka, barem se to tako čini nakon večerašnje utakmice i vrlo je blizu ostvarenju toga čina. Prolaz Dinama u uzvratu je nemoguća misija. Reći će netko, kako je to nogomet, i kako su sve opcije otvorene, međutim ovih 3:0 protiv ovakvog protivnika nije nadoknadivo.