Home Nogomet Mlađi uzrasti DOSAD NEZABILJEŽENO! Andrea Maružin u juniorskoj konkurenciji zabija svakih 30 minuta!

U trinaestom kolu lige kadeta i juniora NS Rijeka sudjelovala su tri istarska kluba, tek je labinski Rudar odgodio svoje susrete s Orijentom 1919. Nakon dugo vremena odgode su malo stale pa se odigralo gotovo cijelo kolo, s izuzetkom dvije utakmice.

NS RIJEKA – KADETI

Novigrad je uspio na gostovanju kod Pomorca 1921 osvojiti bod u utakmici bez pogodaka, a kadeti Uljanika visoko su, s 5:1, poraženi kod Grobničana. Jedini pulski strijelac bio je Mauro Orbanić.

Porečki kadeti su poraženi na domaćem terenu od Opatije koja je dvaput vodila i pobijedila 1:2. Pogodak za 1:1 Porečana postigao je Leonardo Mikerević. Šteta za Jadran, primili su pogodak tri minute prije kraja susreta.

NS RIJEKA – JUNIORI

Kod juniora Novigrad je poražen s 4:0 kod dobrog Pomorca 1921, a Uljanik je remizirao 1:1 na gostovanju na Čavlima. Poveli su preko Maura Ivančića da bi u 76. minuti domaćin došao do boda i remija.

Jadran iz Poreča je nastavio odličan niz pobjedom 5:1 nad Opatijom. Prva dva pogotka je do 24. minute postigao Andrea Maružin, a onda su do 57. zabili Josip Pavišić, Massimo Terlević i Matej Vladišković.

Prilika je i da spomenemo „što radi“ Andrea Maružin. Jadran ima odličnu generaciju juniora, međutim, teško se sjetiti kad je ijedan igrač u juniorskom uzrastu zabio 14 golova u 426 odigranih minuta.

U prosjeku, Andrea zabija svakih 30 minuta što je suluda informacija kad se zna da je uzorak već na sedam utakmica. Uz to, treba spomenuti i kako ne zabija golove kad je utakmica rješena, već su to najčešće pogoci za vodstvo.