Home Nogomet Druga HNL DRUGA HNL – 1. KOLO: Dva mlada istarska nogometaša debitirala pogocima

DRUGA HNL – 1. KOLO: Dva mlada istarska nogometaša debitirala pogocima

Nakon jučerašnjeg otvaranja Druge HNL, danas je odigrano još pet utakmica prvog kola tog natjecanja. Opatija je remizirala s Cibaliom, na njihovom stadionu, ispred 200-tinjak gledatelja.

Za istarsku javnost zanimljivo, nakon što su Vinkovčani poveli, pulski stoper Marin Belančić je u 44. minuti pogodio za 1:2, a prethodno je poravnao Marko Bjelanović. Vinkovčane je do boda doveo Andrija Bubnjar, golom u drugoj minuti nadoknade.

No, nije samo Belančić od istarskih igrača tresao mrežu. Donato Bernobić nalazi se u dresu BSK-a iz Bijelog Brda kao igrač na posudbi iz Istre 1961, a danas je bio precizan za 1:0, u osmoj minuti, protiv Dinama II. BSK je do kraja susreta slavilo s 2:1. Bernobić je najprije odličnim pressingom ukrao loptu gostima, a onda od suigrača dobio loptu u prostor, izbio sam ispred golmana i poentirao za 1:0.

Od ostalih zanimljivosti, istaknimo da se trener Dinama II, Igor Cvitanović fizički obračunao s domaćim predstavnikom kluba pa je zaradio crveni karton.

Također, kad su u pitanju istarski nogometaši, treba reći da je odličan u jučerašnjoj pobjedi Orijenta 1919 bio umaški vratar Kristian Boglić, a da je cijelu utakmicu odigrao i bivši igrač Jadrana Marko Putnik.