Home Premijer HMRL Liga za prvaka Dubrava neočekivano lako svladala Poreč

Dubrava neočekivano lako svladala Poreč

Iako se danas očekivala napeta utakmica i pravi derbi kako je to bilo u prošlim susreta ova dva kluba danas je Dubrava bila puno bolja. Poreč je u Zagreb doputovao bez Rađakovića i Mataije koji čine kostur momčadi što im je uvelike umanjilo šanse za pobjedu.

Već na samom početku Dubrava je krenula raspoloženo, pa u 14. minuti preko Šalića vodi 4:2. Moslavac i Ljubić vukli su Porečane međutim prednost Dubrave samo raste, pa deset minuta prije kraja prvog djela na semaforu stoji 9:5. Ljubić je u 23. minuti pogodio za 11:7, ali Dubrava serijom od 3-0 četiri minute nakon ima 14:7.

Na otvaranju drugog poluvremena Dubrava u prve dvije minute postiže dva uzastopna pogotka, pa je prednost domaćina narasla na 18:9. Smanjili su malo Porečani tu prednost, pa nakon osam minute igre Ljubić postavlja 21:15. Međutim, bilo je to kratkog vijeka, a Dubrava +9 (25:16) ima u 46. minuti. Domaćin prvi put ima +10 (28:18) u 50. minuti, a minutu nakon i +11 (29:18) te je bilo jasno kako će Dubrava upisati novu pobjedu.

Poreč će tako potvrdu trećeg mjesta morati tražiti u posljednjem kolu protiv Sesveta koja pobjedom u tom susretu također može završiti na trećem mjestu. Utakmica je na rasporedu 16. lipnja s početkom u 19 sati. Osim toga, RK PPD Zagreb je jučer pobjedom protiv Sesveta osigurao 29. naslov prvaka Hrvatske.

Zagreb – SD Dubrava – Paket24 Premijer Liga – Liga za prvaka – 9. KOLO
SUCI: Dalibor Jurinović (Zadar) i Marko Mrvica (Biograd na Moru)

DUBRAVA – POREČ 32:24 (16:9)

DUBRAVA: Ivanković 2, Bahtijarević 3, Matov, Mandić, Šalić 1, Turčić 1, Lisac 6, Vučelić 2, Godec 2, Malbašić 2, Marković, Šafranko 7, Obradović 2, Grahovac, Kaštelan, Patrk.

Sedmerci: 3/3, Isključenja: 10 minuta (Ivanković 4, Šalić 2, Godec 2, Obradović 2)

Trener: Krešo Ivanković

POREČ: Muranović 2, Medved 7, Krbavčić, Petrov, Vekić, Moslavac L. 5, Malinarich, Čipraka, Plovanić, Moslavac K., Ikanović, Vinković, Glavaš 4, Ljubić 5.

Sedmerci: 3/3, Isključenja: 6 minuta (Muranović 2, Medved 2, Plovanić 2)

Trener: Ilija Lovrinović