Home Nogomet Treća HNL Zapad Dukađin pogodio za remi Novigrada protiv favoriziranog kluba s Krimeje

Dukađin pogodio za remi Novigrada protiv favoriziranog kluba s Krimeje

Dino Dukađin, napadač Novigrada

Iako nisu pobijedili, a mogli su, nogometaši Novigrađana s terena su ispraćeni pljeskom publike što je dovoljan pokazatelj koliko su sebe u ovaj susret dali domaći igrači. Orijent 1919 je znatno iskusnija momčad pa ovaj bod nema nimalo gorak okus.

Gosti su poveli golom Matea Monjca u 27. minuti nakon čega do predaha Novigrad ima dvije lijepe prigode, Ilinčića i Zrana, ali udarci nisu pronašli put do mreže. Izjednačenje je stiglo u 57. minuti kada Kurtis Russell, novo novigradsko pojačanje iz mlade momčadi Newcastlea, iz gužve posprema odbijanac za 1:1.

Odlični Monjac u 59. minuti ponovno vraća goste u prednost nakon lijepog prodora i udarca u suprotni kut, a treba reći da je Ilinčić u još jednom navratu mogao nakon toga poravnati.

Na kraju ipak Novigrađani dolaze do boda. Dugu loptu preko gostujuće obrane poslali su za Dina Dukađina, a ovaj s ruba šesnaesterca lijepo poentira za konačnih 2:2 u 75. minuti. U nadoknadi je još “pocrvenio” Hasičić.