Home Nogomet Treća HNL Zapad Ekstremno važan preokret Rovinježa

Ekstremno važan preokret Rovinježa

Damir Kazalac

Premalo je reći važna pobjeda Rovinježa. Krucijalna bolje zvuči, pogotovo kada se zna da je na Valbruni u 11. minuti bilo veoma turobno – gost je vodio 0:2.

Brzanci u gostujućoj momčadi napravili su nered i semafor je pokazivao 0:2. Ipak, izgleda da je trener Šljivo u poluvremenu detektirao i svojoj momčadi objasnio najveće probleme u igri jer je u nastavku na travnjak izašla neka druga momčad Kanarinaca.

Damir Kazalac je u 55. s “bijele točke” smanjio na 2:1, a Renato Đuričić je u 80. poravnao na 2:2. Od tog trenutka bilo je jasno da samo može ostati egal ili će Rovinj preokrenuti. Tako je i bilo, u petoj minuti nadoknade sudac Firm ponovno sudi jedanaesterac, a Kazalac je ponovno smiren za veliki i krucijalni preokret Rovinja!

ROVINJ – SRC Valbruna – III HNL ZAPAD – 11. KOLO
SUDAC: Ivor Firm (Zagreb) POMOĆNI SUCI: Mateo Jakopec (Zagreb) i Marko Rašić (Zagreb) DELEGAT: Anto Rašić (Pula)

ROVINJ – CRIKVENICA 3:2 (0:2)

Strijelci: 0:1 Buršić 5´, 0:2 Alilović 10´, 1:2 Kazalac 55´(11m), 2:2 Đuričić 80´ , 3:2 Kazalac 90+5 (11m)

Žuti karton: Kazalac, Ramadani, Krajcar (Rovinj), Prpić, Alilović, Butorac, Buršić, Mazzarolli (Crikvenica)

ROVINJ: Cindrić, Ramadani, Rojnić, Krajcar, Karlović, Kazalac, Batelić, Špiranac (od 74. Đuričić), Ottochian (od 61. Raković), Paulinić (od 46. Stojanov), Vidan.
Trener: Sabit Šljivo

CRIKVENICA: Baričević, Brkljača, Preni, Lukarić, Prpić, Imeraj, Šarković (od 61. Štemberger), Alilović, Buršić (od 79. Njegovan), Butorac, Mazzarolli (od 71. Casorella).
Trener: Josip Vukelić