Home Nogomet Treća HNL Zapad Eurogol Bjelanovića i poravnanje Jadrana s desetoricom

Eurogol Bjelanovića i poravnanje Jadrana s desetoricom

Marko Bjelanović (FOTO: SportCom)

Susret Jadrana i Opatije nažalost nije na terenu opravdao epitet možebitne “ljepotice” kola. Osim jednog prekrasnog pogotka, vidjelo se više nervoze i nepovezanosti u igri od kvalitetnog nogometa.

No, možda je tako i moralo biti obzirom na oprez s obje strane. Ispred 200 gledatelja prvih 60 minuta igralo se veoma loše, bez ijedne prigode na susretu.

A onda, 66. minuta. Vanja Malinić centrirao je s desne strane, a Marko Bjelanović “škaricama” doveo Opatiju u vodstvo. Tri minute kasnije Oliver Sumić zarađuje drugi žuti karton i Jadran ostaje s desetoricom pa se činilo da će puni plijen za Opatiju.

No, već u sljedećem napadu Emanuel Šegon vrhom kopačke iza opatijske obrane gura u prostor Vicu Miljanića koji sa sedam metara iskosa zabija za 1:1. Do kraja susreta gosti su napadali i pritiskali, a brojčano inferiorni domaćin se branio i obranio. Treba reći da su domaći imali mnogo prigovora na suđenje, teško je sada suditi opravdano ili ne.

POREČ – Stadion Veli Jože – Gledatelja: 200 – III HNL ZAPAD – 2. KOLO
SUDAC: Marko Linić (Kastav) – POMOĆNI SUCI: Marko Balen (Rijeka) i Diego Biljuh (Marčana) – ČETVRTI SUDAC: Mateo Čalić (Marčana) – DELEGAT: Anto Rašić (Pula)

JADRAN – OPATIJA 1:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Bjelanović 66´; 1:1 Miljanić 71´

Žuti kartoni: Šegon, Romić, Tomić (Jadran); Lazić, Kovačević, Glavaš (Opatija)

Crveni karton: Sumić 69´(Jadran) – drugi žuti

JADRAN: Pavlić, Leko (od 63. Šegon), Ilić, Mofadin, Miljanič, Vlizlo, Sumić, Videkić, Banić (od 72. Užila), Perković (od 54. Tomić), Romić.
Trener: Dalibor Šuran

OPATIJA: Iveša, Kovačević, Čulina (od 46. Čanković), Jukičić, Furijan, Glavaš, Lazić (od 46. Bjelanović), Pejanović, Malinić, Bogolin (od 85. Rudan), Vlatković.
Trener: Zoran Bogolin