Home Nogomet Istra 1961 Frelih poput Letice šokirao igrače pulskog prvoligaša u sudačkoj nadoknadi

Frelih poput Letice šokirao igrače pulskog prvoligaša u sudačkoj nadoknadi

Istra 1961 je ponovno, kao i u slučaju Karla Letice i Hajduka, dobila pogodak od strane vratara u posljednjem napadu. Inter je tako spretnom reakcijom Žige Freliha izborio bod i remi u Puli.

U Puli, ono što fascinira, je svakako neuravnoteženost sklada ambicija i realnih momčadskih dostignuća. Jer kada u 45. minuti protiv ovakvog Intera stvoriš prvu i jedinu pravu prigodu na utakmici, do toga trenutka, ostaje ti da se zapitaš gdje si bio, što radio, koga gledao i čime se, do vraga, bavio.

Inter je došao u Pulu isprovocirati, izraubati, izrešetati pulsku desnu stranu i Toplakovi su igrači u tome u potpunosti uspjeli. Barem u prvom dijelu. Tako su Zaprešićani i rano došli u vodstvo. Već u sedmoj minuti.

Isuviše visoko postavljenu zadnju liniju prebacio je Postojnski iz slobodnog udarca, pronašao Mitrovića, ovaj Grgića i Inter je poveo. Sve ostalo iz prvoga dijela ravno je jednoj više no savršenoj utopiji. Početak nastavka na tren je donio ono što smo očekivali od samog početka današnjeg susreta. Ćuže je bio uporan, izborio se za jednu loptu i konačno je Istra počela igrati.

Uslijedila je povratna lopta za Gŗžana, od Gržana do Ivančića za zasluženo izjednačenje. Vrlo skori nastavak susreta u istom ritmu, u istoj režiji, donio je Puljanima i vodstvo. Ćuže je ponovno fenomenalno okrenuo stranu do Grujevića, ovaj predao odličnu povratnu loptu za drugi pogodak Ivančića danas.

Činilo se da bi to moglo biti dovoljno za treću pobjedu u sezoni, ali u četvrtoj minuti nadoknade Inter je ubacio jednu loptu u šesnaesterac, uzeo dva skoka i ona se nekako „dokoprcala“ do Žige Freliha, slovenskog čuvara mreže koji ju je traljavim udarcem poslao iza Čondrića za konačnih 2:2 i totalnu nevjericu.

PULA – Stadion Aldo Drosina – Gledatelja: 1555 – I HNL – 11. KOLO
SUDAC: Fran Jović (Zagreb) POMOĆNI SUCI: Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete) i Goran Loparac (Sladojevci)

ISTRA 1961 – INTER 2:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Grgić 7′, 1:1 Ivančić 47′, 2:1 Ivančić 56′, 2:2 Frelih 90’+4′

Žuti kartoni: Grujević, Obeng (Istra 1961)

ISTRA 1961: Čondrić, Bosančić, Gržan (90. Perić Komšić), Bušnja (76. Munivrana), Ivančić (83. Rufati), Grujević, Lončar, Pavić, Ćuže, Obeng, Tomašević
Trener: Ivan Prelec

INTER: Frelih, Grgić (46. Soldo), Tatomirović, Postonjski, Tsonev (63. Ljubić), Mamut, Čeliković, Mazalović, Bosec, Mitrović (78. Tchuameni), Galić
Trener: Samir Toplak