Home Nogomet Prva ŽNL Istra Funtana demonstrirala iskustvo i kvalitetu

Funtana demonstrirala iskustvo i kvalitetu

Rabac se nadao da može na svom terenu iznenaditi jednu od najboljih momčadi Prve ŽNL, ali momčad Vjekoslava Dorčić bila je strpljiva i u posljednjih pola sata sebi „sredila“ naizgled rutinsku pobjedu. A, nije baš tako bilo.

Prvi dio protekao je u ravnopravnoj igri bez većih prigoda, ali je Funtana imala više od igre. Prednost Funtanjanima odmjerenim udarcem s ruba šesnaesterca donosi Valentino Banić u 61. minuti susreta.

Do kraja domaćin se otvorio u lovu na izjednačujući pogodak, a to je dalo više prostora Funtani. Iskoristio je to najbolje Luka Salković u posljednjim minutama utakmice za konačnih i zasluženih 0:2 na Mestalli.

RABAC – Igralište Mestalla – 1. ŽNL – 5. kolo
SUDAC: Edin Šehić (Pula) POMOĆNICI: Boris Vitasović (Filipana) i Saša Mikša (Pula)

RABAC – FUNTANA 0:2 (0:0)

Žuti kartoni: Belušić, Vidas (Rabac) Gjurchinoski A., Ferenac, Salković L. (Funtana)

Strijelci: 0:1 Banić V. 61′, 0:2 Salković L. 90′

RABAC: Terzić, Uhač (84. Dobrić), Božičević, Lazarić (56. Belo), Škopac, Vidas, Perak, Belušić (74. Vlačić), Munjas, Biočić, Jurkić (72. Džinić)

Trener: Vedran Kovačević

FUNTANA: Milocani, Buršić, Šegon M., Šegon E., Salković L., Matošević, Prenc (55. Jakeljić), Ferenac (67. Hanižar), Banić A., Gjurchinoski A., Banić V. (90. Doda)

Trener: nema prijave