Home Nogomet Prva ŽNL Istra Funtana preokrenula u derbiju

Funtana preokrenula u derbiju

Banjole i Funtana odigrali su zanimljivu i otvorenu utakmicu ispred stotinjak gledatelja i uz prohladno vrijeme. Na kraju sretniji domaćini jer se s tri nova boda nastavljaju boriti za naslov prvaka.

Gostima iz Banjola pripalo je prvo poluvrijeme, a dominaciju su okrunili golom Kristijana Bandala koji je poentirao nakon povratne lopte Antonija Vekića. U drugom dijelu „priča“ se promijenila.

Funtana je zaigrala bolje, a u 49. minuti je Ćosić neoprezan, Aleksandar Matošević mu krade loptu i upošljava Maikola Prenca koji zabija za 1:1. Pobjedu domaćinu ponovno donosi brzonogi napadač kojem gostujući vratar brani prvi udarac u tom napadu, ali ne i drugi – za konačnih 2:1.

FUNTANA – Mjesno igralište – I ŽNL ISTRA – 8. KOLO
SUDAC: Marin Živolić (Rovinj) POMOĆNI SUCI: Kristijan Radovan (Rovinjsko Selo) i Dorijano Marić (Rovinj) DELEGAT: Alen Salković (Tar)

FUNTANA – BANJOLE 2:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Bandalo 9´, 1:1 Prenc 49´, 2:1 Prenc 77´

Žuti kartoni: Matošević, Prenc (Funtana); Bakjac (Banjole)

FUNTANA: Milocani, Buršić, Radenović, Šegon, Kastrati, Matošević (od 66. Sinožić), Prenc (od 90. Bolf), Hanižar, Banić, Prolić (od 46. Kovač), Gjurchinoski.
Trener: Dean Mostahinić

BANJOLE: Turčić, Bakjac, Ćosić (od 60. Nožičević), Moscarda (od 88. Raković), Salihović, Matejčić, Peršić, Bandalo, Šimičević, Ognjenović, Vekić.
Trener: Dragan Tomić