Home Rukomet Premijer HMRL Furiozni start i visoka pobjeda Umaga

Furiozni start i visoka pobjeda Umaga

Rukometaši Umaga večeras su na domaćem terenu potpuno očekivano svladali posljednju momčad Premijer lige Dubrovnik.  Na kraju je rezultat utakmice prepune golova glasio 40:32 za domaćina.

Domaći furiozno ulaze u susret. U sedmoj minuti vode s čak 7:0. U narednim minutama Dubrovčani su se pribrali, pa do 18. minute smanjuju zaostatak, rezultat je 8:5. Umažani ipak ne dopuštaju da gosti uhvati potpuni priključak. Do poluvremena ubacuju u veću brzinu pa na odmor odlaze s ugodnih i maksimalnih plus sedam, 19:12.

Nastavak je ponudio istu sliku na terenu. Domaćini su održavali sigurnu razliku, pa sredinom nastavka vode 27:21. Dvama golovima Krupića u posljednjih deset minuta ulaze sa +8, bilo je 34:26. Mirnom završnicom Umag je održao istu razliku do kraja i upisao četvrtu ovosezonsku pobjedu rezultatom 40:32.

Gabriel Buvinić je bio najbolji pojedinac susreta pogodivši čak osam puta iz jednog pokušaja više. Sven Matijević obranio je čak 12 lopti (36%). Kod gostiju Marino Gabrieri najefikasniji sa šest golova.

UMAG – Stella Maris – PREMIJER HMRL – 10. KOLO
SUCI: Robert BERNOBIĆ – Nikša KALČIĆ (oba Rijeka)

UMAG – DUBROVNIK 40:32 (19:12)

UMAG: Lucin, Buvinić 8, Krupić 4, Gavran 1, Horozović 1 (1), Bošnjak 4 (1), Ružić 3, Majić 3, Vukotić 1, Glavaš 3, Milinković, Maros 1, Matijević, Gorbunovs 2, Sinčić 5 (2), Vujić 4.
Sedmerci: 4/5, Isključenja: 6 minuta (Krupić 2, Ružić 2, Vujić 2)
Trener: Goran Sinčić

DUBROVNIK: Raguž, Knez 2, Brnin 4, Avdić 3, Putica 1, Gabrieri 6, Bušlje 4, Bevanda, Dabelić 2, Čarapina, Kobetić 3 (2), Barišić, Radić 2, Lončarica 5.
Sedmerci: 2/3, Isključenja: 14 minuta (Knez 4, Radić 4, Avdić 2, Kobetić 2, Lončarica 2)
Trener: Vedran Ćurak