Home Nogomet Prijateljske Golijada Pazinke i Rijeke na proslavi 70 godina pazinskog kolektiva

Golijada Pazinke i Rijeke na proslavi 70 godina pazinskog kolektiva

Nogometaši Rijeke uveličali su proslavu 70 godina pazinskog nogometnog kolektiva, odigravši revijalnu utakmicu sa Pazinjanima koja je na gradskom stadionu privukla 650 znatiželjnika.

Okupljeno mnoštvo nije požalilo dolazak, budući da su slavljenici pružili odličan otpor šarolikom sastavu riječkoga prvoligaša, koji je zbog reprezentativne pauze u Pazin stigao bez ponajvećih zvijezda.

Gosti su poveli golom Lozića u šestoj minuti dvoboja, da bi izjednačenje domaćinu donio Ibrahimović samo dvije minute kasnije. Pravo oduševljenje na tribinama izazvao je Ivetić koji je u 23. minuti Pazinjane doveo u vodstvo.

Riječanima su vodstvo vratili Zrilić i Halilović, da bi konačan rezultat revijalnog susreta odigranog po lijepom vremenu postavio Matika, koji je pet minuta prije kraja dvoboja našao put do riječke mreže i stavio “točku na i” lijepog nogometnog popodneva.

PAZIN – Gradski stadion – Gledatelja: 650
PRIJATELJSKA NOGOMETNA UTAKMICA – SUDAC: Mateo Čalić – POMOĆNI SUCI: Biljuh i Radolović (svi Marčana)

PAZINKA – RIJEKA 3:3 (2:2)

Strijelci: 0:1 Lozić 6′, 1:1 Ibrahimović 8′, 2:1 Ivetić 23′, 2:2 Zrilić 25′, 2:3 Halilović 80′, 3:3 Matika 85′
Žuti karton: Maksenčuk (Pazinka)

PAZINKA: Denić, Delšeno, Pinčan, Zgrablić, Ibrahimović, Matika, Ivetić, Ivetac, I. Lepinjica, Krnjus, Badrov
Još su igrali: Sabatti, Mendiković, Pincin, Koraca, Milanović, Maksenčuk, M. Lepinjica, Buždon, Maružin
Trener: Mirko Matika

RIJEKA: Prskalo, Capan, Acosty, Escoval, Smolčić, Pintarić, Antanasković, Bukvić, Zrilić, Jelavić, Lozić
Još su igrali: Frigan, Gorgon, Halilović, Kvržić, Pavičić, Golić, Listar, Omerović, Biškupović, Morić, Rupčić
Trener: Igor Bišćan