Home Košarka A1 Liga košarkaša Gospari nanijeli pulskim košarkašima šesti poraz u nizu

Gospari nanijeli pulskim košarkašima šesti poraz u nizu

Košarkaši Pule 1981 upisali su novi poraz, šesti u nizu, ovaj puta na gostovanju kod Dubrovnika, koji je nakon četrdeset minuta slavio konačnim rezultatom 93:79. Pulski prvoligaš nakon ove utakmice ostaje prikovan na pretposljednjem mjestu na ljestvici sa ‘skorom’ od pet pobjeda i petnaest poraza, što je dovoljno samo za 25 bodova, u ovom trenutku nedostatnih za ostanak u prvoligaškom društvu.

U sastav Bijeloplavih vratio se Karlo Lukačić koji je sanirao ozljedu lakta, no neposredno prije susreta trener Sandro Nicević ostao je bez Martina Klepe koji je ozlijedio skočni zglob. Puležani su utakmicu u Gospinom polju otvorili petorkom Gustovarac, Wardlow, Bilalović, Guštin i Ostojić, koja ne uspijeva parirati naletima domaćina i nakon pet minuta Dubrovnik vodi 16:10. Situacija se ne popravlja nakon prvih izmjena što domaćin koristi za povećanje vodstva te prva četvrtina završava pri rezultatu 25:16.

Promjene nema ni u prvom djelu druge četvrtine, Gospari bez posebnih muka održavaju prednost ponajviše zbog propusne obrane Puležana. U 16. minuti se Bijeloplavi približavaju na -6 (32:26) no više od toga ne uspijevaju, Dubrovčani u laganom tempu povećavaju prednost i na odmor odlaze s ‘ugodnih’ +12 (46:34). Mnogo toga nije štimalo u bijelo-plavim redovima tijekom prvog poluvremena, a 26 domaćih skokova naspram 11 pulskih bio je samo vrhunac problema pulskog prvoligaša.

Malo ili ništa promjena početkom nastavka, košarkaši Dubrovnika bez pretjeranih problema održavaju prednost i u posljednjih se deset minuta ulazi pri rezultatu 66:51. A u posljednjih deset minuta domaćin neumoljivo nastavlja puniti koš anemičnih Puležana pa četiri minute prije kraja ima prednost od 21 koša (91:70). Preostale minute protekle su u jalovim, ishitrenim pokušajima Bijeloplavih da ublaže pasiv te nakon posljednje sirene Dubrovčani zasluženo proslavljuju pobjedu 93:79.

Titulu najboljeg igrača utakmice odnio je Domagoj Vrkić koji je susret zaključio s 29 koševa uz fantastičan šut od 84% (11-13), Filip Šimović dodao je za domaće 18 koševa i 7 skokova, dok je 11 koševa postigao Roko Galić. Za Puležane je 25 koševa postigao Matija Bilalović, Niko Travica dodao je 21, a Mirko Marić 9.

Svijetlo na kraju tunela za košarkaše Pule 1981 sada je sve slabije, u preostala dva kola u kojima sljedeću subotu ugošćuju na svom parketu Jazine Arbanasi, a u posljednjoj utakmici sezone gostuju kod Dinamo Zagreba, tražit će slamku spasa za koju će biti potrebno i mnogo sreće.

DUBROVNIK – PULA 1981 93:79 (25:16, 21:18, 20:17, 27:28)

DUBROVNIK: Vidović 10, Šimović 18, Došen 2, Mustapić 2, Raguž, Vodopija 7, Vujičić 8, Vrkić 29, Tomašević 4, Maštrapa, Galić 11, Zorić 2

Trener: Lučić

PULA 1981: Wardlow 2, Vučinić, Elez 4, Lukačić 8, Bosnakis 2, Marić 9, Bilalović 25, Guštin, Gustovarac 6, Travica 21, Ostojić 2

Trener: Nicević