Lučić, Mahmoud i Perera zbog suspenzije zarađene na utakmici protiv Dinama svakako će preskočiti Rujevicu. Ukoliko tu dodamo i Blagojevića koji je pametno dobio treći žuti karton u srijedu, jer ga ionako nema do proljeća, Istra 1961 ide na težak ispit na Rujevicu sa dobrano osakaćenom momčadi. I u najgorem mogućem trenutku.
Rijeka je na svom stadionu prosula puno toga ove jeseni. Od vodstva 3:0 koje je imala protiv Dinama, od dobijene utakmice protiv Hajduka koju je izgubila u samom finišu, od poraza protiv Lokomotive, pa sve do debakla u igri i rezultatu od Gorice prošlog vikenda, “Fiumanima” u ovom trenutku nedostaje jako puno bodova koje su de facto imali u džepu i sa kojima su mogli uvelike odmaknuti pratnji. I sad, vjerojatno dodatno napaljeni zbog medvjeđih usluga koje su sami sebi napravili čekaju Istru 1961 da na njoj zaliječe sve svoje frustracije i rane.
Puljani su pak, u defanzivnom smislu, jako dobro odradili utakmicu protiv Dinama. Ograničili su zagrebački sastav na dva udarca u okvir gola, a oba su na žalost pronašla put do mreže. No, ono što Puljani pokazuju na suparničkoj polovici, uvijek ispadne premalo za bilo kakav bodovni pomak.
No, kako god bilo, trenutnih jedanaest bodova odmaka od Dragovoljca zasigurno zadovoljava i pulsku momčad i tribine Alda Drosine, jer, budimo realni, Sigećani su toliko nemoćni da je njihov odlazak iz elite HNL-a sasvim izvjestan.
Uglavnom, susret na Rujevici je na rasporedu ove subote od 17:05, a pravdu će na istome dijeliti Jakov Titlić iz Potravlja sa svojim pomoćnicima Goranom Pericom iz Šibenika i Željkom Bučarom iz Duge Rese, dok je VAR soba pod uzdama Igora Pajača.













