Home Rukomet Premijer HMRL Gotovo pa jednosmjerna utakmica u Umagu

Gotovo pa jednosmjerna utakmica u Umagu

Rude su u posljednjem međusobnom susretu, na domaćem terenu, svladale Umag međutim danas je domaća momčad s lakoćom osvojila dva boda.

Kako će ovo biti nešto lakši posao za Umag pokazale su uvodne minute gdje Umag otvara s tri uzastopna pogotka. Rude su se uspjele vratiti iz prvog zaostatka, pa preko Gaće na polovici poluvremena na semaforu stoji 7:7. Umag ostaje dosljedan svojoj igri što se pokazalo presudnim. Prvo je Tomljanović zaključio seriju pogodaka u 20. minuti te odveo Umag na +3 (10:7). Potom su, šest minuta kasnije, Buvinić s dva i Radić s jednim pogotkom donijeli domaćinu najveću prednost na susretu (14:9).

Nakon odmora Umag održava prednost od pet ili šest pogodaka, a Rude su se približile u 41. minuti kada je seriju pogodaka gostiju zaključio Skenderović (20:18). Imao je Umag, nakon te serije, i dalje prednost od tri pogotka. Utakmicu je domaćin prelomio u 47. minuti s četiri uzastopna pogotka kada su redom pogađali Tomljanović, dvaput Radić te Buvinić. Nakon perioda odlične igre, u 52. minuti, na semaforu stoji 27:21 te postaje jasno kako bodovi ostaju u Umagu.

UMAG – SD Stella Maris – Paket24 Premijer Liga – 9. KOLO
SUCI: Davor i Zoran Lončar (oba Varaždin)

UMAG – RUDAR RUDE 30:26 (15:11)

UMAG: Lučin, Buvinić 10, Rajković, Kamba, Horozović, Dizdar 4, Buršić, Galović, Milinković, Tomljanović 3, Matijević, Radić 7, Sinčić 2, Golik 1, Ćuzović 3.

Sedmerci: 6/6, Isključenja: 14 minuta (Ćuzović 4, Sinčić 4, Tomljanović 4, Golik 2)

Trener: Boris Lisica

RUDAR RUDE: Otmačić, Skenderović 4, Runtas 5, Jurić 1, Štajnkler M., Škiljan, Gaća 4, Trčak M. 2, Štajnkler T. 1, Trčak A. 6, Vrpoljac, Suban, Starčević 5.

Sedmerci: 4/4, Isključenja: 16 minuta (Škiljan 4, Vrpoljac 4, Runtas 2, Gaća 2, Starčević 2, Štajnkler 2)

Trener: Tomislav Brnas