Nives Jelovica i Tanja Grubiša, boćarice Labina, obranile su naslov prvakinja Hrvatske u parovima na prvenstvu odigranom u odličnoj organizaciji Boćarskog saveza Grada Umaga u Svetoj Mariji na Krasu, te u Babićima gdje je odigran dio natjecanja po skupinama.
Nakon što su u polufinalu sa 9:6 pobijedile svoje reprezentativne kolegice Rozmariju Karuza i Riju Vojković iz Komiže, aktualne europske prvakinje su u finalu s istim rezultatom savladale i Virginiu Bajrić i Marinu Svetić iz Čavli ŠB.
Od sedam istarskih parova koji su nastupini na prvenstvu samo su još Diana Baran i Vesna Tončinić iz Labina uspjele plasirati u četvrtfinal u kojem su ih zaustavile Svetić i Virginia Bajrić (13:5). Za hrvatske reprezentativke bio je ovo posljednji službeni nastup uoči SP-u koji za tjedan dana počinje u Kini.













