Home Nogomet Prva ŽNL Istra Hattrick Josipa “Joke” Markovića za trobod Istre na Vinežu

Hattrick Josipa “Joke” Markovića za trobod Istre na Vinežu

Svakoj seriji dođe kraj pa je tako došao i Vineškoj. Dugo su branili utvrdu na Vinežu, zadnja ekipa koja je uzela sva tri boda sa Vineža  bila je Moela, u ožujke 2019. godine. Pobjedi gostiju nema zamjerke, iskoristili su sve vineške poklone, a bilo ih je puno.

Gosti su poveli već u 2. minuti eurogolom Ališića, a koju minutu kasnije pogodili vratnicu, i djelovali puno bolje u prvih 20 minuta. Nakon toga Iskra uspostavlja ritam i kreće sa boljom igrom. Jašarević i Krasnići propuštaju zicere, a gostojući vratar Čajo dva puta brani pokušaje Lazarića.

Drugo poluvrijeme krenulo je odlično za domaćina. Jednu dugu loptu primio je Krasnići i izborio jedanaesterac kojega je sam i realizirao za izjednačenje. No, poravnanje je trajalo kratko. Nakon jedne naivno izgubljene lopte Puljani u kontri preko danas raspoloženog Markovića ponovno vode. A nekoliko minuta kasnije, na gotovo identičan način preko istoga igrača odlaze na 1:3.

Tračak nade donio je ponovno Krasnići. U jednom prodoru sa strane srušen je Jašarević, a Nermin Krasnići i drugi put iz najstrože kazne pogađa mrežu danas više nego dobrog Tomislava Čaje.

Krenulo je traženje boda od strane domaćina, pritisak i centaršutevi, no u jeku napada ponovno Vinežani čine grešku, a Marković treći put bježi i postavlja konačnih ali i zasluženih 2:4 za prvu pobjedu pulske momčadi ove sezone.

LABIN – Igralište Vinež – 1. ŽNL – 5. kolo – SUDAC: Željko Muller (Poreč),  POMOĆNICI: Petar Pejkunović (Kožljak) i Željko Bunčić (Poreč)

ISKRA – ISTRA PULA 2:4 (0:1)

Žuti kartoni: Čudić, Zakomac, Kovačević (Iskra), Anwanwan, Vijatović, Ban (Istra Pula)

Strijelci: 0:1 Ališić 2′, 1:1 Krasnići 53′ (11m), 1:2 Marković 63′, 1:3 Marković 75′, 2:3 Krasnići 79′ (11m), 2:4 Marković 86′

ISKRA: Jurkota, Prendivoj (85. Begović), Trumić, Čudić, Zukić (46. Zakomac), Jašarević, Mehić, Softić (85. Hoxha), Krasnići, Mujanović (46. Kovačević), Lazarić

Trener: Marin Blašković

ISTRA PULA: Čajo, Džanić, Beriša, Ivešić, Ilinčić (46. Ban), Anwanwan (75. Rakazović), Ališić (90. Avdić), Marković, Vijatović, Kinkela, Stankerić

Trener: Ivan Crljenica