Zagrebački Dinamo i Rijeka su sinoć odigrali svoje europske utakmice.
Rijeka je izborila plasman među 16 najboljih u Konferencijskoj ligi nakon što je sinoć na Rujevici svladala Omoniju 3:1, potvrdivši pobjedu iz prve utakmice i slavljem ukupnim rezultatom 4:1, a da pritom ni sami ne znaju kako je to ispalo.
Ciparski sastav je rano poveo golom Muamera Tankovića u 13. minuti, no domaćin je preokrenuo u drugom poluvremenu, iako je Omonia bila bolja momčad, i u dvomeču sveukupno, ali i sinoć. Prema SofaScoreu, Rijeka je jučer napravila jednu veliku šansu, a Omonia čak sedam.
Ipak, maestralni Toni Fruk pokrenuo je preokret preciznim udarcem izvan šesnaesterca u 52. minuti, a potom je u 67. iskoristio odbijenu loptu i poslao ju u mrežu za vodstvo Rijeke. Konačnih 3:1 u 79. minuti postavio je Daniel Adu Adjei, koji je iskoristio zbunjenost gostujuće obrane i premjestio loptu preko vratara koji je izišao iz vrata. Riječani će u petak doznati ime protivnika u osmini finala na ždrijebu u Nyonu – mogućnosti su Strasbourg ili Raków, a prva utakmica bit će na Rujevici 12. ožujka.
S druge strane, Dinamo se oprostio od Europske lige unatoč povratku u drugom susretu protiv Genka, koji je na kraju završio 3:3 nakon produžetaka. Plavi su u Belgiji izjednačili seriju rezultatom 3:3 u regularnom dijelu zahvaljujući golovima Mounsefa Bakrara i Luke Stojkovića (jedan iz kaznenog udarca), no domaćin je dvaput zatresao mrežu u produžecima i slavio prolazak dalje.
Susret je dodatno obilježio crveni karton Stojkovića kod Dinama u produžetku. Dinamo je u Genku bio oslabljen zbog izostanka nekoliko standardnih igrača, među kojima su suspendirani ili ozlijeđeni nogometaši, pa je trener Mario Kovačević uveo četiri izmjene u sastavu u odnosu na prvu utakmicu. Bez obzira na to, dojam je kako je Dinamo dao otprilike svoj maksimum.













