Hrvatska rukometna reprezentacija upisala je poraz u posljednjoj domaćoj provjeri uoči Europskog prvenstva, izgubivši u rasprodanoj Areni Zagreb od Njemačke rezultatom 29:32.
Izbornik Dagur Sigurdsson iz večerašnjeg sastava je izostavio Dominika Kuzmanovića, Josipa Šimića, Antu Ivankovića i Patrika Martinovića. Hrvatska je susret otvorila pogocima Šoštarića i Cindrića, no Njemačka je brzo odgovorila te pogocima Johannesa Gollea povela 2:4 u sedmoj minuti. Ivan Martinović realizira kontru za 6:6 u 12. minuti, nakon čega promjene u hrvatskom sastavu, predvođene Tinom Lučinom, donose vodstvo 12:10.
Ipak, završnica prvog poluvremena u potpunosti je pripala gostima. Njemačka serijom 5:0, predvođena Uščinsom i Gollom, preuzima kontrolu i na odmor odlazi s prednošću 14:17.
U nastavku susreta Hrvatsku je u prvih deset minuta predvodio raspoloženi Ivan Martinović, dok je na njemačkoj strani najopasniji bio Juri Knorr. Ključan trenutak za domaćine stigao je u 42. minuti, kada Sigurdsson na vrata šalje Dina Slavića. Riječki vratar s nekoliko važnih obrana vraća Hrvatsku u prednost, a posljednje vodstvo domaći su imali u 54. minuti, kada je Luka Cindrić pogodio za 27:26.
U posljednjih pet minuta utakmice dogodila se repriza završnice prvog poluvremena, kada je Hrvatska pala u igri, a gosti su to na najbolji mogući način iskoristili te serijom pogodaka osigurali pobjedu 29:32.
Njemačku su do zaslužene pobjede predvodili Johannes Golla, Juri Knorr i Renars Uščins s po pet pogodaka, dok je vratar David Späth upisao 14 obrana. Kod Hrvatske su najefikasniji bili Mario Šoštarić i Ivan Martinović sa po šest golova.
Ovim trijumfom Njemačka je prekinula niz od četiri uzastopna poraza protiv Hrvatske, a dvije će se reprezentacije ponovno susresti u nedjelju u Hannoveru od 18:00 sati.
ZAGREB – Arena – Pripremna utakmica za EP 2026 – SUCI: Matija Brodić i Matija Hodžić (oba Zagreb)
HRVATSKA – NJEMAČKA 29:32 (14:17)
HRVATSKA: Šoštarić 6/7, Klarica 2/3, Srna 1/5, Mandić M. 8/30, Pavlović 0/1, Češko 1/3, Maraš 0/1, Raužan 2/2, Mamić, Cindrić 3/4, Mandić D. 1/1, Lučin 5/10, Slavić 7/17, Martinović 6/12, Šušnja, Glavaš, Jelinić, Načinović 2/3
Sedmerci: 2/2, Isključenja: 2 minuta
Trener: Dagur Sigurdsson
NJEMAČKA: Späth 14/43, Lichtlein, Golla 5/5, Schluroff 2/4, Langhoff, Haseler 3/4, Knorr 5/9, Zerbe 2/2, Koster 4/7, Uščins 5/7, Kiesler, Semper 0/1, Wolff, Dahmke, Mertens 3/6, Fischer, Grgic 3/8, Kolbacher 0/1
Sedmerci: 1/3, Isključenja: 2 minuta
Trener: Alfred Gislason














