Home Rukomet Ostalo Hrvatski kup | Umažanke bolje od Labinjanki

Hrvatski kup | Umažanke bolje od Labinjanki

Drugo kolo Hrvatskog kupa regije Zapad donijelo nam je susret između dvije najbolje ženske rukometne ekipe u Istri. Iako se možda očekivalo iznenađenje u Labinu, Umag je došao u punom sastavu i odigrao ozbiljno. Labinjanke su pružile dobar otpor, ali do pobjede nisu mogle.

Pokazale su Umažanke nadmoć već na samom ulasku u susret kada su Bunić i Barišić odvele svoju ekipu na 1:4. Vratile su se Labinjanke na -1, ali gost preko Mioćinović održava minimalnu prednost. Tek sredinom poluvremena Labin dolazi na 7:7 preko Škorić međutim Umažanke “ubacuju u brzinu više”, pa je nakon samo nekoliko minuta 8:12.

S dobrim rezultatom Umag ulazi u drugo poluvrijeme međutim Labinjanke ne posustaju te na samom otvaranju rade seriju od 4 – 0 koju zaključuje Raspudić i tako dovodi svoju ekipu na 18:18 u 40. minuti. Nakon serije domaćina odmah je uslijedila serija gošći te također serijom od četiri uzastopna pogotka u 48. minuti stoji 18:22. Do kraja susreta nisu to više ispuštale Umažanke te zasluženo pobijedile.