Labinski derbi na Mestalli zadovoljio je gledatelje, a zadovoljio je na kraju i jednu i drugu momčad koje su podijelile današnji plijen. Vodili su i domaćini i gosti pa nitko u konačnici nema potrebe žaliti za propuštenim.

Rabac je stigao do vodstva pogotkom Igora Munjasa iz najstrože kazne opravdano dosuđene nakon igranja rukom gostujućeg stopera u svome šesnaestercu, da bi do kraja poluvremena Josip Maksenčuk u mrežu poslao odbijenu loptu nakon prodora Antonya Miletića.

Nermin Krasnići je nakon nešto malo više od sat vremena igre donio prednost gostima s Vineža, no Munjas se danas prometnuo u igrača odluke poentiravši nakon kornera u 76. minuti.

Mogli su Dobrić i Krasnići donijeti pobjedu i jednoj i drugoj momčadi, no Dobrić je bio neprecizan, dok je Krasnićiev pokušaj sa dva metra briljantno obranio Šumberac. Rekli smo, nezadovoljnih nakon današnjega remija zasigurno nema.

RABAC – Igralište Mestalla – 1. ŽNL  – 24. kolo – SUDAC: Željko Muller (Poreč), POMOĆNICI: Željko Bunčić i Perica Nikolić (oba Poreč)

RABAC – ISKRA 2:2 (1:1)

Žuti kartoni: Lazarić (Rabac), Prendivoj, Jurišić (Iskra)

Strijelci: 1:0 Munjas 27′ (11 m), 1:1 Maksenčuk 34′, 1:2 Krasnići 60′, 2:2 Munjas 77′

RABAC: Šumberac, Santaleza (55. Vlačić), Brajković, Munjas, Biočić V., Biočić M., Lazarić, Dobrić (84. Miskić), Belušić, Vidas, Belo

Trener: Nino Kos

ISKRA: Ilić, Kujraković, Prendivoj, Trumić, Mehić, Softić, Begović (60. Kuralić), Krasnići (87. Zukić), Maksenčuk, Jurišić (46. Bojkić), Miletić (77. Bečirević)

Trener: Fatos Hoxha