Home Nogomet Druga ŽNL Istra II ŽNL – 12. kolo: Dajla u pozitivnoj, Vodnjan i Umag u...

II ŽNL – 12. kolo: Dajla u pozitivnoj, Vodnjan i Umag u negativnoj seriji

Još je jučer Dajla napravila novi trokorak prema vrhu ljestvice svladavši Valbandon, dok su Štinjanci još malo pobjegli Valbandoncima pobijedivši Plomina sa identičnih 5:1, a danas su odigrani ostali susreti.

Brtonigla je konačno u završnici jeseni počela igrati onako kako dolikuje toj momčadi, dok Vodnjanci kako vrijeme prolazi sve niže tonu na prvenstvenoj ljestvici. Poveli su danas u Brtonigli golom Edina Kruškića, no Matej Vračić je u posljednjoj minuti prvoga dijela sve vratio na početak.

U nastavku je Kapular doveo domaćina u vodstvo, no nekoliko minuta nakon toga Đulijano Haliti poentirao je iz najstrože kazne i vratio Vodnjan u igro. No, završnica je pripala domaćinu. Najprije je Čavarović, također sa bijele točke vratio prednost domaćoj momčadi, a sve je okončao Kapular svojim drugim pogotkom za konačnih 4:2, ali i velike proteste Vodnjanaca ogorčenih današnjim Vitasovićevim suđenjem.

Obzirom da su im najbliži pratitelji iz Umaga poraženi, momčad Arne Peruški iskoristila je današnji poraz Umaga i sada su im prvi pratitelji momci iz Dajle kojima momčad sa Šagarele bježi punih 10 bodova. Pobjedu im je danas protiv vrlo dobrog Buzeta donio Daniel Barlijan pogotkom iz najstrože kazne dvije minute prije kraja susreta.

Petrovijci su do poluvremena sa dva gola Marka Mihalja pobjegli Kanfanaru kojega je početkom nastavka u igru vratio Mauro Frančula. No, do kraja, put su lopti, tamo gdje joj je mjesto pronašli Eniz Šabanović i Nikica Primorac za visoku pobjedu “vukova”.

Nakon poraza od Kaštelira u četvrtak, momčad Umaga doživjela je i drugi uzastopni poraz. Ovoga puta sa minimalnih 1:0 nadvisio ih je Puris pogotkom Emanuela Jakusa dvadeset minuta prije posljednjeg sučevog zvižduka.

Kaštelirci su pak, nakon pobjede kod Umaga, danas podijelili bodove sa Višnjanom. Goste iz Višnjana u vodstvo je doveo Gianluca Banko u 41. minuti, da bi početkom nastavka stvari na početak vratio Mario Klarić. Dvadesetak minuta prije kraja Zdrilićevu momčad u vodstvo dovodi Simone Bernobić, no u posljednjoj minuti susreta, bod gostima, donosi, pogađate, Gianluca Banko.