Home Nogomet Druga ŽNL Istra II ŽNL – 17. KOLO | Moela na pragu osvajanja naslova, Rašani...

II ŽNL – 17. KOLO | Moela na pragu osvajanja naslova, Rašani potopljeni kod Dajle

Sedamnaesto kolo Druge ŽNL Istra otvorili su u subotu Brtonigla NV i Plomin. Domaćin je uz dva gola Elvisa Martinovića i jednim Igora Savatovića upisao glatku pobjedu, a mreža im je napokon ostala netaknuta što će neki protumačiti povratka “komandanta” obrane Gorana Bartolića.

Derbi u Snašićima odlučio je gostujući kapetan Igor Munjas autogolom u četvrtoj minuti, a Puli ICI su remi donijeli Karlo Skok i Stjepan Klepica. Na istom tom susretu na Valkanama za bod Šišana zaslužni su Davor Licardo i Amel Mašić koji su goste dvaput dovodili u vodstvo.

Muntić na svom terenu nije iskoristio jedanaesterac, a gosti jesu, onaj Damira Kurtića za 0:2. Prije toga je zabio i Nermin Krasnići za 0:1, a konačnih 1:2 postavio je Edi Ljubas u završnici utakmice.

Dajla je “razbila” posljednjeplasiranu Rašu 1938 uz čak četiri gola Emila Zubina. “Hattrick”  je postigao Dražen Pušelja, a dva gola zabio je Ivan Prpić. Treba reći da je Raša 1938 zbog ozljede igrača posljednjih 20 minuta igrala s igračem manje.

Na Huzalici je Kaštelir preko Nikole Valentića došao u vodstvo da bi u 71. Edin Cvolić pogodio za 1:1. Pobjedu domaćinu donio je Dalibor Peričić u 77. minuti. Vjerojatno novi prvak, Moela iz Umaga, je golovima Aleksandra Uzelca i Brune Premužića (2) došla do lagodnog vodstva, a za Istru je smanjio Tomislav Tomaš.