Home Nogomet Druga ŽNL Istra II ŽNL – 2. KOLO | Iskra i Puris na vrhu, prati...

II ŽNL – 2. KOLO | Iskra i Puris na vrhu, prati ih ambiciozna trojka

Danas su dovršene utakmice drugog kola II ŽNL Istra. U subotu su odigrane prve dvije utakmice, a na njima je postignuto čak 14 golova, dakle sedam u prosjeku po okršaju.

Iskra je na krilima Tibora Zakomca koji igra u sjajnoj formi do 34. minute već bila u velikoj prednosti zbog njegova dva gola. Krajem prvog dijela Nermin Krasnići pogađa za 3:0, a točku na „i“ susreta „kod Pripremnice“ stavlja Haris Begović u 72. minuti.

Momjanci nisu kompletni dočekali Višnjance, ali ih je svejedno bilo 18 u zapisniku. S druge strane, gosti su pokazali da su vidno kvalitetniji u ovom trenutku pa je u 39. minuti bilo 0:5. Za domaćina u strijelce su se upisali Patrik Pribac (2) i Darko Katalenić, a za Višnjance poentirali su Roni Pulin (3), Gianluca Banko (2) te Josip Hrvatin (2).

Prvu nedjeljnu utakmicu odigrali su Brtonigla NV i Polet. Gosti su u šestoj minuti preko Nikole Macure stigli u vodstvo da bi nakon toga u 42. minuti isključen bio Toni Belušić (drugi žuti karton), a iz jedanaesterca precizan je bio Dario Šendula. Pobjedu domaćinu donosi isti igrač koji je svoj “hattrick” dovršio do 61. minute. Polet smanjuje iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Karlo Gušić.

Popodnevne utakmice Druge ŽNL u nedjelju također su bile veoma učinkovite po pitanju golova pa je na kraju tih sedam utakmica mreža zatresena čak 45 puta, odnosno više od šest puta po susretu!

Kaštelirci su golovima Marka Živkovića i Alena Legovića (2) imali 3:2 u 55. minuti, ali su miljenici navijačke skupine Arkada, nogometaši Purisa stigli to okrenuti i pobijediti golovima Lorisa Franjula (2), Edija Baračića (2) i Zorana Lazarića.

U Kanfanaru gosti promašili šansu u prvim minutama, a onda domaćin to kaznio. Do 38. je bilo 3:0, pogodili su Karlo Karlović, Sandi Božac i Igor Galant. Do kraja poentirali su još Leon Kristian Antončić, Ivan Modrušan i Luka Marić, a za goste su strijelci bili Nikola Mišić i Tin Pujić.

Plomin je poveo do 32. golovima Daniela Amidžića i Alena Kaligarića, a onda je Dajla preko Darija Brčića i Dražen Pušelja poravnala. Bojan Popović i Sandi Murat poentirali u 51. i 77. za slavlje Plominjana.

Što se točno dogodilo u Muntiću ne znamo, ali domaćin na Grabrima nije izgubio s četiri gola razlike – ne pamti se. Strijelci za goste bili Patrik Butući (2), Viktor Milošević i Ivan Kraljić.