Home Nogomet Druga ŽNL Istra II ŽNL – 2. KOLO | Iskri derbi na Mestalli, Mladost iz...

II ŽNL – 2. KOLO | Iskri derbi na Mestalli, Mladost iz Rovinjskog Sela goropadna

Subotu u Drugoj ŽNL obilježila su čak četiri crvena kartona. U Višnjanu je Sanel Ilić dobio u 52. minuti zbog vrijeđanja suca, a u tim trenucima domaćin je vodio 1:0 golom Josipa Hrvatina i činilo se da će bodovi ostat u Višnjanu.

Ipak, poravnao je Matko Šunjić u 73. minuti za Istru, a onda Hrvatin u 86. ponovno donosi prednost Višnjancima. Četvrta minuta nadoknade donijela je pogodak Antonija Vukovića za 2:2 i bod Istre.

Plomin i Kaštelir Labinci remizirali su također 2:2 uz po dva pogotka domaćeg kapetana Nina Fabete (jedan jedanaesterac) te Marka Živkovića (oba realizirana penala) kod gostiju. Susret su obilježila i tri crvena kartona, Ivanu Lazariću zbog međusobnog naguravanja s Nikolom Valentićem koji je također dobio drugi žuti karton te Petru Benčiću zbog grubog prekršaja.

Ako smo subotu ocijenili kao dan crvenih kartona, što reći za nedjelju. U Svetom Petru u Šumi sudac Robert Ilić isključio je domaćeg Ivana Tomišića te gostujuće Andreu Brečevića i vratara Renya Rabaka. Sve se to dogodilo u prvom dijelu. Inače, Puris je slavio golovima Ivana Srblina (3) i Alexa Buršića dok je za goste oba gola zabio Emil Zubin.

Mladost iz Rovinjskog Sela visoko je slavila protiv Brtonigle NV, a strijelci su bili Daniel Ćosić (4), Manuel Novoselić, Natan Roce, Ivan Kraljić i Igor Ivanović. Istra iz Tara je golovima Jetmira Maksutija, Erika Žužića i Marka Peruničića slavila 3:0 protiv Pule ICI.

U Muntiću je odigrano bez pogodaka, a u 70. minuti golman Poleta David Kršulja spasio je svoju momčad obranom jedanaesterca. Odbila se nakon tog jedanaesterca opet lopta Muntićanima, ali je Kršulja potvrdio klasu. I tu je u 90. minuti sudac „izvadio“ crveni karton nakon što je Matia Piton protivnika udario nogom u glavu na podu.