Home Nogomet Treća ŽNL Istra III ŽNL JUG – 1. KOLO | Fonovićeva laka konjica trokorakom preko...

III ŽNL JUG – 1. KOLO | Fonovićeva laka konjica trokorakom preko novaka, Štinjan i Kanfanar pokerima najavili veće stvari

Novu sezonu Treće ŽNL Jug otvorili su Manjadvorci i Barban 2013 ispred pedesetak gledatelja u Kuićima. Barbanci su poveli u šestoj minuti preko Mirka Pausa, a na novi gol čekalo se do 86. minute. Tada je Aron Belušić zabio za 0:2, a nadu domaćinu donio je u posljednjoj minuti Renato Ferlin. U nadoknadi na konačnih 1:3 postavlja Matko Bulić.

U Vodnjanu golijada. Raša 1938 je do predaha bila „u igri“, bilo je tek 3:2, ali nakon toga „bumbari“ odlaze na visokih 5:2 prema sigurnoj pobjedi. Za goste pogodili su Muhamed Kapić, Sadmir Pozderović i Matteo Miljković, dok je za Vodnjance čak šest golova zabio Đulijano Haliti dok je još dva nadodao Antonio Vitasović.

Novoosnovani Peroj gostovao je u Viškovićima kod Cementa, ali tamo je novi trener Doris Fonović na ljetnim pripremama stvorio “stroj” koji će svakome biti opasan. Pobjedu od 3:0 donio je trostruki strijelac Robert Peruško.

Osim devet žutih kartona na Šargareli u Peruškima postignuta su i dva pogotka. Nikola Mišić doveo je Arne u vodstvo, a konačnih 1:1 postavio je Marko Matana u 55. minuti.

Štinjanci Predraga Ivanovića su protiv Šišana pokazali kakvi bi u novoj sezoni trebali biti. S 18 igrača u zapisniku i s Tinom Ivanovićem, Deanom Šabićem, Harisom Žižakom, Andrejom Vukom i ostalima u prvom sastavu, sve su rješili do 47. minute, tad je bilo 3:0. Golove za domaće postigli su Dean Šabić (2), Andrej Vuk i Aldin Šabić dok je počasni gol za Šišan zabio Aleksa Matić.

U Krnici je Kanfanar također stigao s 18 igrača, što je svojevrsna potvrda ozbiljnosti kluba i uvjerljivo slavio. Ivan Modrušan je „hattrickom“ pokazao da će biti pojačanje, a još jedan gol djelo je Aleksa Galanta.