Home Rukomet Prva HŽRL “Infarkt” završnica u Umagu

“Infarkt” završnica u Umagu

Prvu utakmicu drugog djela prvenstva danas su odigrale rukometašice Umaga i upisale nove bodove. Iako je jasno kako su Umažanke još u pripremnom periodu te da su “noge teške” upisale su važna dva boda protiv, kako se pokazalo, “žilavog” protivnika.

Kako ovo neće biti lagana utakmica za domaćina pokazale su uvodne minute susreta. Utakmica je do sredine prvog poluvremena bila u “egalu”, a onda seriju od 3-0 zaključuje Jajčević pogotkom u 14. minuti iz sedmerca. Držale su Umažanke tu prednost, a nakon pogotka Plahinek u 22. minuti otišle i na +5. Vrlo dobra je u prvom poluvremenu bila i Lucija Blašković na golu.

Morale su u drugom poluvremenu stisnuti gošće, pa tako nakon samo pet minuta nastavka za -2 poentira Vuljak. Uz igru “toplo – hladno” uspijevale su rukometašice Umaga održavati prednost. Kada je Jajčević u 47. minuti pogodila za 27:23 izgledalo je kako je domaćin prelomio utakmicu u svoju korist. Međutim, gošće s nekoliko iskusnih igračica u svojim redovima ostaju koncentrirane do kraja, pa u posljednjih deset minuta Umag ima “samo” +2.

Pavković u 55. minuti postavlja 31:27, ali domaćin s nekoliko neobjašnjivih grešaka vraća gošće iz Čakovca u igru, pa je uslijedila “infarkt” završnica. Na kraju, jasno je kako su obje ekipe u pripremnom periodu što donekle objašnjava veliki broj tehničkih grešaka koje su obilježile ovaj susret.