Home Rukomet Prva HŽRL Iskustvo presudilo u pobjedi Umaga

Iskustvo presudilo u pobjedi Umaga

Sjajni niz pobjeda nastavljaju rukometašice Umaga. U 11. kolu 1. HRL za žene opravdale su ulogu favorita te relativno lako svladale Sesvete rezultatom 22:18.

Gotovo bez greške otvorile su susret Umažanke i povele 3:0 pogotkom Plahinek u 5. minuti. Gradio je domaćin su svoju prednost, pa tako u 22. minuti Miočinović poentira za 10:4. Međutim, borbene gošće uspijevaju umanjiti dobar dojam domaćina te se na odmor odlazi rezultatom 13:9.

Nakon mini serije gošći na otvaranju poluvremena utakmicu u svoju korist okreću Umažanke, pa nakon sedam minuta drugog djela na semaforu stoji 16:11. Međutim, sredinom poluvremena domaćin ulazi u “crnu rupu” što spremne Sesvećanke koriste. Serijom 3 – 0 u 44. minuti došle su na samo -2 i tako utakmicu učinile zanimljivom. Konsolidirao se domaćin uzvratio sa tri uzastopna pogotka i vratio mirnoću u svoje redove.

Također, treba istaknuti domaću curu u redovima Umaga, Arianu Kernjus koja je odigrala sjajnu utakmicu. Kernjus je vrlo dobro zamijenila Tinu Barišić koja je dio utakmice morala provesti na klupi zbog ozljede.

UMAG – SD Stella Maris– 1. HRL za žene – 11. KOLO
SUCI: Miljenko Medved i Matko Murić (oba Varaždin)

UMAG – SESVETE 22:18 (13:9)

DOMAĆIN: Plahinek 4, Kernjus 1, Hrelja, Miočinović 5, Jajčević 4 (3), Pavković 2, Blašković, Nushi, Bunić 2, Pavić, Basara, Lisjak 2, Markežić, Gombar, Barišić 2, Medica.

Sedmerci: 3/3, Isključenja: 6 minuta (Markežić 2, Pavković 2, Plahinek 2)

Trener: Bruno Maros

SESVETE: Kocijan, Tupek 3, Bešen 2, Grlić, Krezo P. 3, Burić 3, Cvitanović, Krezo L. 1, Brkić 2, Lovrenčević, Ćoraš, Lukšić 1, Lukić 3 (2), Beličev.

Sedmerci: 2/3, Isključenja: 2 minute (Burić 2)

Trener: Branko Šebek