Home Rukomet Premijer HMRL Istarski derbi zasluženo pripao Porečanima

Istarski derbi zasluženo pripao Porečanima

Danas su u Velom Joži istarski derbi odigrale momčadi Poreča i Umaga.

Od samog početka, pa sve do kraja utakmice Poreč je bio u rezultatskoj prednosti te na kraju zasluženo slavio. Umag ima minimalno vodstvo od 1:2 pogotkom Dizdara međutim nakon toga slijedi serija Porečana koji nakon deset minuta igra preko Vučića imaju 6:2. Radić i Tomljanović uzvraćaju za goste, pa je nakon 15. minuta igre 6:4. Nakon toga bolja je igra domaćina koji serijom 3-0 dolazi u prednost od +5 (9:4). Uslijedio je potom period igre gol za gol, a na samom kraju prvog djela Ikanović i Ljubić podižu prednost Poreča.

Drugo poluvrijeme donijelo je ponovno igru gol za gol u kojoj se nisu mogli nametnuti Umažani te uhvatiti priključak. Točku na “i” pobjedi domaćina postavili su Krajcar i Boka pet minuta prije kraja kada na semaforu stoji 25:17.

POREČ – SD Veli Jože – Paket24 Premijer Liga – 7. KOLO
SUCI: Matija Brodić i Matija Hodžić (oba Zagreb)

POREČ – UMAG 26:19 (14:8)

POREČ: Thoss 2, Krajcar 5, Vučić 2, Krbavčić, Petrov, Boka 1, Vladić, Muranović, Malinarich, Rađaković 2, Čipraka, Plovanić, Moslavac 1, Ikanović 4, Bošnjak 6, Ljubić 3.

Sedmerci: 1/2, Isključenja: 12 minuta (Vučič 4, Krajcar 2, Boka 2, Moslavac 2, Ljubić 2)

Trener: Ilija Lovrinović

UMAG: Lučin, Buvinić 3, Buršić, Kamba, Horozović 1, Tomljanović 4, Paradžiković, Černeka, Milinković, Matijević, Radić 1, Sinčić 4, Golik 1, Ćuzović 1.

Sedmerci: 2/3, Isključenja: 2 minute (Radić 2)

Trener: Boris Lisica