Home Nogomet Istra 1961 Istra 1961 bez udarca u okvir, Gorica dominantna u Puli

Istra 1961 bez udarca u okvir, Gorica dominantna u Puli

Kada okončaš na domaćem terenu utakmicu bez udarca u okvir protivničkog gola, ne smiješ bit ljut na suce ni vrijeme ni bilo što osim svoje prezentacije. Istra 1961 danas jednostavno nije bila na prvoligaškoj razini, a Gorica je dokazala dominaciju pobijedivši bez većih problema.

Nije prvih 45 minuta bilo za pamćenje, ali su gledatelji vidjeli po jednu ozbiljnu šansu sa svake strane. U 15. minuti Portugalac Joao Silva šalje solidnu dugu loptu iza obrane Gorice, a Japanac Taichi Hara sjajno prima istu, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Naredna prigoda je bila i gol. Igrala se 45. minuta kada je Jiloan Hamad, vjerojatno najbolji igrač na terenu dotad, ubacio s lijeve strane, a na drugoj vratnici mrežu trese drugi najraspoloženiji na terenu, Dario Špikić za 0:1. Iz tog prvog dijela moglo je biti još pravih opasnosti po gol, ali je udarac Mudrinskog u 32. lako ukrotio Lučić, a jedan Harin pokušaj u padu otišao je daleko od gola.

U drugom dijelu vidjeli smo sličnu nemoćnu Istru 1961 kao u prvom poluvremenu do 79. minute, a onda je isključen Hujber. Od tog trenutka Gorica je gotovo pa doslovno igrala “ševu” s domaćim igračima, a sve to je “oplodila” drugim golom na utakmici, Mitrović je u nadoknadi zabio za konačnih 0:2.

PULA – Stadion Aldo Drosina – PRVA HNL – 32. KOLO
SUDAC: Duje Strukan (Split) POMOĆNI SUCI: Alen Jakšić i Vice Vidović (oba Solin) ČETVRTI SUDAC: Jakov Titlić (Potravlje) VAR SUDAC: Ivan Bebek (Rijeka) DELEGAT: Željko Podrug (Zagreb)

ISTRA 1961-GORICA 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Špikić 43′, 0:2 Mitrović 90′

Žuti karton: Joao Silva, Tomašević, Lončar (Istra 1961) Martinsson, Babec, Delfi (Gorica)

Crveni karton: Hujber 79′ (Istra 1961, dva žuta kartona)

ISTRA 1961: Lučić, Hujber, Sergi (46. Špoljarić), Gržan, Hara, Ivančić (68. Levitt), Vuk (68. Bande), Tomašević, Šutalo, Joao Silva, Blagojević (83. Lončar)

Trener: Danijel Jumić

GORICA: Banić, Jovičić, Hamad (90. Pršir), Steenvoorden, Mudrinski (68. Nimely), Špikić (68. Mitrović), Doka, Martinsson, Babec, Krizmanić, Delfi (52. Dvorneković)

Trener: Siniša Oreščanin