Home Nogomet Istra 1961 Istra 1961 današnjom pobjedom došla na prag ostanka u ligi!

Istra 1961 današnjom pobjedom došla na prag ostanka u ligi!

Istra 1961 nije uspjela protiv Lokomotive “naplatiti” bolju igru u drugom dijelu, ali im se zato danas osmjehnula sreća te su osvojili tri boda protiv Slaven Belupa, zlata vrijedna, u susretu u kojem su bili objektivno podređeni.

Igrala se 46. minuta kada branič gostiju Prce ide u jedan duel preblago i vraća loptu prema sredini, a tamo ju je dočekao Matej Vuk te snažnim udarcem pogodio za 1:0. Bio je to gol odluke i jedini udarac u okvir Puljana u današnjoj utakmici.

No, dojam se ne ocjenjuje, a bodovi su ostali na jugu Istre, iako je gost danas pokazao nešto više, imao i gredu u 64. minuti, koju je pogodio danas neraspoloženi njemački napadač Torles Knoll.

Ali, igrači Istre 1961 danas su bili borbeni i odlučni te sada imaju komotnu situaciju jer mogu ostati u ligi čak i s porazom u Osijeku, a sa pobjedom protiv rasterećenih momaka Nenada Bjelice su sigurni prvoligaši i naredne sezone.

PULA – Stadion Aldo Drosina – PRVA HNL – 35. KOLO
SUDAC: Mario Zebec (Cestica) POMOĆNI SUCI: Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Jerko Crnčić (Vrbovec) ČETVRTA SUTKINJA: Tomislav Bionda (Zaprešić) VAR SUDAC: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

ISTRA 1961 – SLAVEN BELUPO 1:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Vuk 46′

Žuti kartoni: Hara, Gržan, Lučić, Sergi (Istra 1961) Bogojević (Slaven Belupo)

ISTRA 1961: Lučić, Bande (65. Gržan), Galilea, Sergi, Halilović (73. Perera), Hara, Hujber, Ivančić, Šutalo, Tomašević (78. Joao Silva), Vuk

Trener: Danijel Jumić

SLAVEN BELUPO: Filipović, Bačelić Grgić (58. Glavčić), Bogojević, Božić, Goda, Knoll, Krstanović, Lulić (85. Etoundi), Mlinar, Paracki (77. Van Bruggen), Prce

Trener: Tomislav Stipić