Home Nogomet Kup Hrvatske Istra 1961 kroz ušicu igle do osmine finala Kupa Hrvatske

Istra 1961 kroz ušicu igle do osmine finala Kupa Hrvatske

Mario Munivrana

Samo je jedna stvar bitna, a to je da je Istra 1961 prošla u osminu finala Kupa Hrvatske. Trener Prelec danas je dao do znanja da ovo natjecanje nije primarno klubu s Drosine, a otprilike tako su i “zelenožuti” izgledali u Kurilovcu.

U dva su navrata gubili u prvom dijelu jer je domaćin preko Jurana Spudića i Petra Čureka stigao do 2:1 na predahu, a u međuvremenu gol za Puljane postigao je Mario Munivrana. Treba reći i da su od prve minute debitirali Ivan Močinić i Matija Fintić koji je i izašao već na poluvremenu.

Mario Ćuže golom je u 64. minuti donio egal i produžetke, a u njima je Agron Rufati zabio za 2:3 i osminu finala Kupa Hrvatske. Kurilovec do kraja susreta nije ni iskoristio jedanaesterac pa se može reći da Istra 1961 ide “kući pjevajući” s minimalnom pobjedom.

VELIKA GORICA – SRC Udarnik – KUP HRVATSKE – 1/16 FINALA
SUDAC: Ivan Župan (Bjelovar) POMOĆNI SUCI: Nikola Češkiš (Virovitica) i Goran Loparac (Sladojevci) – DELEGAT: Robert Balen (Rijeka)

KURILOVEC – ISTRA 1961 2:3 (2:2, 2:1)

Strijelci: 1:0 Spudić 3, 1:1 Munivrana 29′, 2:1 Čurek 31′, 2:2 Ćuže 64′, 2:3 Rufati 95′

Žuti kartoni: Čurek, Sudar (Kurilovec) Lončar, Rufati, Obeng, Grujević (Istra 1961)

KURILOVEC: Bogović, Grdenić (70. Sedlaček), Kelava (101. Sudar), Povoljnjak (116. Borovac), Mandura, Spudić, Matoš, Čurek, Čunčić, Rajić, Karabatić.
Trener: Perica Vidak

ISTRA 1961: Majkić, Munivrana, Rubić, Rufati, Laukžemis (58. Ćuže), Bušnja, Franić (78. Grujević), Močinić (92. Gržan), Obeng, Tomašević, Fintić (46. Lončar).
Trener: Ivan Prelec