Home Nogomet Istra 1961 Raspoložena Istra 1961 uz upornu kišu do zaslužena tri boda

Raspoložena Istra 1961 uz upornu kišu do zaslužena tri boda

Apsolutno zasluženu pobjedu upisala je danas Istra 1961 na svom stadionu. Lokomotiva je imala veliki broj neraspoloženih igrača, a pulski je prvoligaš u oba smjera odigrao utakmicu dostojnu sredine HNL-a pa su bodovi ostali na Drosini.

Kvalitetnu, rastrčanu i zanimljivu Istru 1961 vidjeli smo danas u prvih 45 minuta. Kod pogotka imali su malo sportske sreće, ali momčad Gonzala Garcije igra tečan i smislen nogomet, nešto što se godinama, barem ne u ovom obujmu, nije vidjelo na Drosini.

U sedmoj minuti Luka Hujber sjajno je izbacio svog čuvara Goričana, a onda na njegov centaršut neshvatljivo reagira Enis Cokaj, lopta ga pogađa u ruku pa sudac Pajač pokazuje na ‘bijelu točku’. Bandeov udarac nije bio odličan, štoviše, ali je Nevistić nespretnom reakcijom ugurao loptu u svoj gol – 1:0.

Nažalost po pulskog prvoligaša, sljedeće uzbuđenje također je bio pogodak, ali na drugoj strani. Nakon jedne gužve u šesnaestercu, lopta dolazi na drugu vratnicu gdje je s tri metra siguran Marko Dabro i to je 1:1. Tri minute kasnije uslijedila je kontra Istre 1961, Bande je s lijeve strane u šesnaestercu pronašao Lisicu čiji udarac s 13 metara brani Nevistić.

Još jednu sjajnu reakciju gostujućeg vratara vidjeli smo minutu kasnije, kad nakon kornera brani Perkovićev volej iz okreta. Istra 1961 je do predaha bila bolja momčad, na trenutke i osjetno, a u 45. je Lisica izborio jednu loptu, dao za Mlinara koji ju sjajno ‘podvaljuje’ natrčalom Hujberu, ali je njegov topovski udarac s desetak metara iskosa završio visoko preko gola.

Nastavak je započeo odličnom prigodom Goričana koji ju nije iskoristio, a od 53. minute Istra 1961 ponovno vodi. Danas neraspoloženog Aliyua lopta pogađa u ruku, a Dion Drena Beljo siguran je realizator najstrože kazne za 2:1.

Deset minuta kasnije Nevistić kardinalno griješi, a Lisica ne koristi matnu situaciju. Mogao je i sam sve napraviti, ali i predati kvalitetniju loptu za Belju. No, ostalo je 2:1. Na kraju, posljednje uzbuđenje na utakmici vidjeli smo u 69. minuti kada Istra 1961 ima sreću da nakon jednog ubačaja lopta dolazi do danas najslabijeg pojedinca na terenu, Sandra Kulenovića, čiji udarac u korner odbija sjajni Lučić.

PULA – Stadion Aldo Drosina – PRVA HNL – 14. KOLO
SUDAC: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) POMOĆNICI: Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Vedran Đurak (Stupno) ČETVRTI SUDAC: Tino Krečak (Velika Gorica) VAR SUDAC: Mario Zebec (Cestica) AVAR SUDAC: Robi Kezele (Rijeka) DELEGAT: Stjepan Žugaj (Velika Gorica)

ISTRA 1961 – LOKOMOTIVA 2:1 (1:1)

Žuti kartoni: Bande, Marin, Galilea, Serderov (Istra 1961) Mersinaj, Cipetić, Florucz (Lokomotiva)

Strijelci: 1:0 Nevistić (ag) 8′, 1:1 Dabro 15′, 2:1 Beljo 54′-11m

ISTRA 1961: Lučić, Hujber, Mlinar, Perera, Galilea, Blagojević (25. Mahmoud), Marin, Bande (79. Serderov), Beljo, Lisica (79. Mišković), Perković

Trener: Gonzalo Garcia

LOKOMOTIVA: Nevistić, Mersinaj, Aliyu (77. Stojković), Dabro (59. Florucz), Marić, Haas, Miličević, Cokaj, Goričan (59. Hoxha), Cipetić, Kulenović

Trener: Silvio Čabraja