Home Nogomet Istra 1961 Istra 1961 na kraju uspjela obraniti prednost stvorenu u osam sjajnih minuta

Istra 1961 na kraju uspjela obraniti prednost stvorenu u osam sjajnih minuta

Istra 1961 je u osam minuta nastavka uspjela preokrenuti vodstvo Šibenčana te tako “kupiti” još malo nade za ostanak u ligi. Štoviše, dojam je da sad sve imaju u svojim rukama.

Prvo uzbuđenje dogodilo se u 22. minuti kad Sergi lijepo upošljava natrčalog Bandea koji ne puca najbolje i s vrha šesnaesterca pogađa ravno u Labrovića. Više slabo nego dobro prvo poluvrijeme okončano je pogotkom Emira Sahitija nakon jedne duge lopte Šibenčana.

Istra 1961 je sjajno ušla u drugo poluvrijeme, te u 55. sudac Bel sudi jedanaesterac kojeg u 1:1 pretvara Šime Gržan, a dvije minute kasnije Antonio Ivančić s peterca glavom dovodi Istru 1961 u vodstvo.

Totalni preokret dogodio se u 63. minuti kada Japanac Hara s desetak metara ljevicom matira Labrovića iz jedne gužve te pogađa za 3:1. Šibenčani se vraćaju u susret u 77. minuti kada Marko Bulat snažnim udarcem pogađa lijevi donji kut vratara Lučića za 3:2.

Do kraja susreta napetost je narasla u nadoknadi kad za Šibenik nije dosuđen u najmanju ruku dvojben start Einara nad Sahitijem u šesnaestercu. Imao je nakon toga i Vuk lijepu prigodu, ali je udarac otišao pored gola.

PULA – Stadion Aldo Drosina – I HNL – 24. KOLO
SUDAC: Dario Bel (Osijek) POMOĆNI SUCI: Marjan Tomas (Osijek) i Ivan Janić (Ilok) ČETVRTI SUDAC: Goran Pečarić (Zagreb) VAR SUDAC: Marko Matoc (Zaprešić) DELEGAT: Mladen Žugec (Sveta Nedelja)

ISTRA 1961 – ŠIBENIK 3:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Sahiti 44′, 1:1 Gržan 55′-11m, 2:1 Ivančić 57′, 3:1 Hara 63′, 3:2 Bulat 77′

Žuti kartoni: Todorski, Sahiti (Šibenik)

ISTRA 1961: Lučić, Rafa Navarro, Bosančić, Šutalo, Sergi (46. Ivančić), Galilea, Blagojević (88. Lončar), Gržan, Špoljarić (46. Vuk), Bande (90. Perera), Hara

Trener: Danijel Jumić

ŠIBENIK: Labrović, Mesa, Schildenfeld, Bilić (68. Alvaro Frias), Todoroski (68. Sahiti S.), Kvesić, Bulat, Ćurić (88. Batarelo), Bailone (60. Pajić), Rak (60. Pajić), Sahiti E.

Trener: Krunoslav Rendulić