Home Nogomet Istra 1961 Istra 1961 nije naplatila odličnih i planski perfektnih 45 minuta, Uzuni rastužio...

Istra 1961 nije naplatila odličnih i planski perfektnih 45 minuta, Uzuni rastužio Puljane

Nažalost, nogometaši Istre 1961 nisu uspjeli „naplatiti“ možda i najboljih 45 minuta ove sezone. U prvom dijelu Lokomotivi nisu dozvolili zaprijetiti nijednom, a plan Preleca djelovao je sjajno – iz čvrstog bloka ulazilo se u ubitačnu tranziciju.

No, dvaput je bila prigoda „zatresti“ Lokose, ali je šut Gržana na asistenciju danas vrlo dobrog Guzine prošao tik kraj vrata, a kada je pucao Lončar glavom, Lokomotivin vratar Ivo Grbić pokazao je da je jedan od najboljih u HNL-u.

Na predahu su domaći vjerojatno dobili „bukvicu“ i daljnje upute, pa su u nastavku Lokosi bili bolja momčad. Prvi su put zaprijetili u 57. kada Čondrić nogom spašava Puljane, da bi Myrto Uzuni u 63. i 66. iskoristio nepažnju gostujuće obrane za konačnih 2:0.

ZAGREB – SC Kranjčevićeva – I HNL – 22. KOLO
SUDAC: Duje Strukan (Split) POMOĆNI SUCI: Mario Pepur (Split) i Marko Stolnik (Varaždin) DELEGAT: Marko Ilijašev (Beli Manastir)

LOKOMOTIVA – ISTRA 1961 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 Uzuni 63′, 2:0 Uzuni 66′

Žuti kartoni: Tolić (Lokomotiva) Blagojević, Galilea, Rafa Paez (Istra 1961)

LOKOMOTIVA: Grbić, Karačić, Mersinaj, Kovačić, Marković, Petrak, Tolić (70. Atiemwen), Uzuni (90. Halilović), Rakić (60. Budimir), Cokaj
Trener: Goran Tomić

ISTRA 1961: Čondrić, Tomašević, Galilea, Rafa Paez, Gržan, Pavić, Grujević (46. Franić), Ivančić (73. Fintić), Guzina (70. Perić Komšić), Blagojević, Lončar
Trener: Ivan Prelec