Home Nogomet Istra 1961 Istra 1961 povratkom iz mrtvih uništila osječke snove o naslovu prvaka

Istra 1961 povratkom iz mrtvih uništila osječke snove o naslovu prvaka

Vjerojatno je presnažna konstatacija, ali Istra 1961 je danas remijem na osječkom Gradskom Vrtu „gurnula“ Dinamo ka naslovu prvaka Prve HNL. Naime, Osječani su u 12. minuti imali 2:0 i sve je ‘mirisalo’ na katastrofu Puljana, ali onda promjena.

No, krenimo od početka. U četvrtoj minuti Kristijan Lovrić maestralnim „slobodnjakom“ s 25 metara pogađa za 1:0, a lopta se od jedne vratnice odbila u drugu pa u gol. Osam minuta kasnije Lovrić bježi po lijevoj strani pa u sredini pronalazi Miju Caktaša i to je 2:0.

Pet minuta kasnije Puljani smanjuju. Lijepo je „dignuo“ Mlinar iz slobodnog udarca preko osječke zadnje linije, Beljo puca, Ivušić odbija, a Mauro Perković glavom ubacuje u mrežu za 2:1. Prvo poluvrijeme bilo je sjajno za ljubitelje nogometa, prilike su ‘sijevale’, a u 33. minuti je i poništen gol gostima.

No, u 39. nakon jednog kornera u kojem je Istra 1961 možda mogla dobiti i jedanaesterac, lopta je stigla do braniča po imenu Einar Galilea, a ovaj glavom poravnava na 2:2. U drugom prigoda nije nedostajalo, za domaće su imali Kleinheisler, Erceg, Mance, Fućak, tražili su i jedanaesterac na Kleinheisleru, a i Puljani su mogli do gola preko Rovisa nakon centaršuta Hujbera, ali i nakon odličnog prodora Miškovića na samom kraju koji neshvatljivo nije predao loptu suigraču na kraju za njega iscrpljujućeg napada pa je ostalo 2:2.

OSIJEK – Stadion Gradski vrt – PRVA HNL – 33. kolo – SUDAC: Duje Strukan (Split), POMOĆNICI: Alen Jakšić (Solin) i Vice Vidović (Solin), VAR sudac: Dario Kulušić (Šibenik)

OSIJEK – ISTRA 1961 2:2 (2:2)

Žuti kartoni: Caktaš, Bralić, Lovrić (Osijek) Beljo, Caseres, Rovis, Galilea, Hujber, Mlinar, Collao (Istra 1961)

Strijelci: 1:0 Lovrić 4’, 2:0 Caktaš 12’, 2:1 Perković 18’, 2:2 Galilea 39’

OSIJEK: Ivušić, Grgić (62. Bartolec), Bralić, Lončar, Cheberko, Nejašmić (62. Brlek), Žaper, Kleinheisler, Caktaš (62. Fućak), Lovrić (81. Erceg), Topčagić (40. Mance)

Trener: Nenad Bjelica

ISTRA 1961: Collao, J. Silva, Galilea, Perković, Hujber, Mlinar (85. Desio), Caseres (72. Blagojević), Rovis, Mahmoud (78. Mišković), Ivančić (72. Lisica), Beljo

Trener: Gonzalo Garcia