Home ISTRA Nogomet Istra 1961 promovirala Hajduk u lidera

Istra 1961 promovirala Hajduk u lidera

Najbolji susret ovoga kola, ali ne samo najbolji već i najinteresantniji i najljepši nogomet odigrala je Istra 1961. I to protiv dotadašnjeg lidera prvenstva, Osijeka. Bande i Mahmoud dovodili su goste do ludila, do ruba očaja. Osobno, dugo nisam gledao ovakvu Istru. Puljani su dominirali u posjedu lopte, imali više udaraca u okvir gola, stvorili više opasnih situacija i potpuno su zaslužili pobjedu protiv blijedog Osijeka. Sam trener gostiju, Nenad Bjelica, nije puno pričao o utakmici. I on sam je napomenuo činjenicu kako je Ivica Ivušić, Osijekov vratar bio najbolji igrač njihove momčadi i tome ne treba ništa dodati. Želja nam je samo da ovakvu Istru 1961 gledamo i u nastavku prvenstvenog natjecanja.

Nogomet je igra koja je poštena i koja ti vrati ako si pošten prema njemu. To je pouka koju bi trebali izvuć u Hrvatskom Dragovoljcu nakon utakmice protiv Hajduka. Hajduk je bio dominantan svih 90 minuta a Zagrepčani su posljednjih dvadesetak više proveli u otezanju igre i krađi vremena. Poštenim bi pristupom, vrlo vjerojatno, izgubili ovu utakmicu, ali bi im negdje vratilo. Ovako, karmu su si sami zacrtali i isprovocirali a ona zna biti gruba. Hajduk je konačno došao ovom pobjedom do jednog impozantnog niza od četiri uzastopne pobjede golom Simića u posljednjim trenucima utakmice i sada se u miru sprema za Jadranski derbi koji je na rasporedu na Poljudu u nedjelju. Inače, i taj šesti poraz Dragovoljaca u nizu doveo je i do pada prve trenerske glave. Miroslav Kuljanac je bivši, Davor Mladina novi strateg momčadi iz Sigeta.

U Gorici dva različita poluvremena. U prvome se Slaven Belupo uopće nije ni pojavio. Velikogoričani su stvorili tri izrazite prilike i pogodili još dvije vratnice no na poluvrijeme se otišlo sa početnih 0:0. Slaven u prvome dijelu, de facto, nije prošao centar. U nastavku druga priča. Opasniji i konkretniji Slaven i jalova Gorica. No, ipak, ulaskom Dvornekovića pao je i jedini gol na utakmici. U prvom kontaktu sa loptom Matija je poentirao i osigurao trobod Gorici.

Dinamo se čupao i protiv Lokomotive. Prije  susreta ostali su bez ijednog stopera obzirom da je Theophilla čopila migrena, pa su u zadnjoj liniji na stoperskim pozicijama igrali bočni igrači. Lokosi su u prvom dijelu bili opasniji i stvorili određene prilike koje su ostale neiskorištene, a nakon što su u nastavku ušli Petković, Majer i Oršić, priča se pomalo okrenula. Duje Čop spustio je centaršut Petkovića za Oršića a ovaj poentirao za trobod kojega je u posljednjim trenucima osigurao Livaković, obranivš Hoxhi ono što je teže promašiti nego pogoditi.

Rijeka je glavinjala cijelu utakmicu protiv Šibenika. Goran Tomić je dio momčadi odmarao za PAOK, dio je povrijeđen, no i takva, Rijeka je uspjela slaviti. Spasila ju je činjenica da Šibenik nije namjestio nišanske sprave kako treba pa ih nije u prvome dijelu dotukao. No, i u drugome dijelu Šibenik je bio opasnija momčad, ali na njihovu žalost, od devet njihovih pokušaja u okvir gola, debitant Zlomislić je osam poskidao. Ono što krasi ovu Rijeku u ovom dijelu sezone je da ne promašuje. Postotak učinkovitosti im je strašan. Tri udarca, dva pogotka. Hvala lijepa, no lošija je momčad ovoga puta slavila.