Home Nogomet Istra 1961 Istra 1961 unatoč porazu sačuvala prvoligaški status, prednost s Kantride nedostižna za...

Istra 1961 unatoč porazu sačuvala prvoligaški status, prednost s Kantride nedostižna za hrabre Orijentaše

Nogometaši Istre 1961 sačuvali su prvoligaški status unatoč domaćem porazu od Orijenta 1919 u uzvratnom dvoboju dodatnih kvalifikacija na praznoj Drosini.

Presudnom se pokazala velika prednost iz prvoga dvoboja (3:0), koju hrabra i rastrčana momčad Fausta Budicina unatoč odličnoj igri nije uspjela nadoknaditi. Puležani su unatoč dosta blijedom izdanju ponovo potvrdili status gospodara kvalifikacija, budući da su i četvrti puta u posljednjih pet sezona uspješno odradili dodatni baraž za popunu elitnog razreda.

Gosti su već na samome startu utakmici mogli dodati dozu neizvjesnosti. Liber je presjekao loše dodavanje Čondrića, produživši loptu do Monjca koji sa desetak metara promašuje čisti zicer. Domaćin je do vodstva mogao u petoj minuti kada je Guzina nakon odličnog okreta šutirao ravno u dobro postavljenog Berkovića.

U 13. minuti Iličić je pobjegao pažnji domaće obrane, izašao potpuno sam na Čondrića, ali domaći vratar brani oba njegova pokušaja. Nakon pola sata igre Tadejević je fino gađao iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, Čondrić paradom demonstrirao koncentraciju i sigurnost.

Nastavak su bolje otvorili domaćini, zaprijetivši već u prvim sekundama preko Gržana. Tri minute kasnije Riječani su zasluženo stigli do vodstva. Mulac je odlično iznio loptu i krasnim ubačajem iza domaće obrane pronašao Iličića, koji prebacuje Čondrića za 0:1.

Vodstvo je ohrabrilo goste koji su preko Libera u 58. minuti mogli dodatno zakomplicirati situaciju, ali je njegov pokušaj iskosa prohujao preko vratnice. U 73. minuti dobar pokušaj Mulca glavom sigurno brani Čondrić.

Dvije minute kasnije Delić je sa ruba šesnaesterca gađao pored vrata. Pet minuta prije kraja Maružin je propustio novu veliku priliku za Orijentaše, da bi u sudačkoj nadoknadi Fumić iz blizine glavom zatresao vratnicu.

PULA – Stadion Aldo Drosina – KVALIFIKACIJE ZA PRVU HNL
SUDAC: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina) POMOĆNI SUCI: Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Vedran Đurak (Stupno) ČETVRTI SUDAC: Marko Matoc (Zaprešić) VAR SUDAC: Goran Gabrilo (Split)

ISTRA 1961 – ORIJENT 1919  0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Iličić 49′

Žuti kartoni: Sane, Blagojević, Močinić (Istra 1961), Mohorovičić, Monjac, Fumić, Črnko (Orijent 1919)

ISTRA 1961: Čondrić, Rafa Paez, Gržan, Guzina, Močinić, Sane (36′ Bosančić), Grujević, Lončar (53′ Delić), Pavić, Tomašević (61′ Rufati), Blagojević
Trener: Ivan Prelec

ORIJENT 1919: Berković, Mulac, Fatić, Iličić, Maloku, I. Smolčić, Monjac, Maružin, Liber (85′ Fumić), Mohorovičić (71′ Črnko), Tadejević
Trener: Fausto Budicin