Dan je u Katru počeo teškim šokom za Argentince. Bili su bolji u igri i stvorili veliki broj prigoda protiv Saudijske Arabije, ali su na kraju poraženi.

U prvom poluvremenu poništena su im čak tri pogotka, a početkom nastavka Saudijci su s dva pogotka otišli u prednost, nakon vodstva Argentinaca u koje su stigli preko Messija.

Ipak, nogomet je još jednom pokazao kako je fantastičan i nepredvidiv te zbog čega ga vole diljem planete. Zbog čega ga neki ne vole, pokazala je utakmica Danske i Tunisa.

Danci su bili bolji, pogodili i okvir gola protivnika, ali je s pet obrana briljirao golman Tunisa Aymen Dahmen. Ipak, sigurno najspominjaniji igrač Tunisa danas u Hrvatskoj bio je napadač danskog Odensea, Issam Jebali.

U 17 sati susret su započeli Mexico i Poljska u susretu gdje su ponovno najbolji igrači utakmice bili vratari. Neuništivi Guillermo Ochoa ‘skinuo’ je jedanaesterac Lewandowskom, a Juventusov Szczesny obranio je četiri udarca i zadržao svoju mrežu netaknutom. Sada slijedi „show“ u toj skupini jer nakon prvog kola svih zajedno predvodi – Saudijska Arabija.

Francuska je i bez Benzeme pokazala da je moćni stroj, a Australija je demonstrirala da je na SP došla nakon ruleta jedanaesteraca preko Perua, a prije toga jedva preko UAE-a. Craig Goodwin je maestralno pogodio loptu težu nego što je izgledalo pod gredu za 0:1 Australije, ali to je bilo sve od Soceroosa.

Francuzi imaju jasan plan – lopta mora doći na krilnu poziciju do Mbappea, a onda čekamo ishod. Olivier Giroud je s dva pogotka stigao do brojke 51 u francuskom dresu te je ušao u povijest, a sjajno su uz njih dvoje odigrali i Theo Hernandez te Adrien Rabiot. Pa ipak, prema Sofascoreu najbolji igrač susreta bio je Antoine Griezmann.

U 90 minuta kreirao je tri velike šanse, osvojio četiri od šest duela, pogodio pet od šest centaršuteva, a ključnih dodavanja imao je čak šest. Uz to, odigrao je vrlo dobro i u obrambenom smjeru, uzevši tri duela ‘na nogama’.