Home Nogomet Treća HNL Zapad Ivetac pokrenuo Pazinku protiv Uljanika

Ivetac pokrenuo Pazinku protiv Uljanika

Iako je Uljanik momčad koju je korona virus prvi napao ove godine, oni su do svog kraja jeseni stigli danas. Pazinjane čeka još odgođeni susret protiv Cresa.

A na Cres će otići prezadovoljni onime što su ostvarili ove jeseni. Pokušao je danas Videkić iz slobodnog udarca već u 4. minuti, no bio je neprecizan, a nedugo nakon njegovog pokušaja Verudeži su imali korner iz kojega je iza Denićevih leđa glavom u mrežu loptu pospremio Gračić.

No, Brajkovićevi su momci tek tada podigli nivo agresivnosti i želje, pa je najprije udarac Peršića glavom Kraljević krajnjim naporom odbranio, a sedam minuta prije kraja prvoga dijela Ivetac je istrčao kontranapad i pogodio za 1:1.

Posljednja minuta prvog poluvremena donijela je i konačan rasplet. Na danas najopasnijem i najaktivnijem domaćem igraču, Nikoli Ivetcu, skrivljena je najstroža kazna, a odgovornost je ovoga puta preuzeo Rojnić i doveo domaćine do gola i pokazati će se, u konačnici, do pobjede.

Nastavak je protekao u želji Puljana da se vrate, da postignu taj toliko željeni izjednačujući pogodak, no jedino je Krasniqi zaprijetio Deniću. Mogli su Pazinjani i do uvjerljivijeg slavlja, no prigode Maružina, Ivetca i Pinčana ostale su nerealizirane.

PAZIN – Gradski stadion – 3. HNL Zapad – 13. kolo – SUDAC: Marko Tićak (Rijeka), POMOĆNICI: Ivan Šantić (Kastav) i Mauro Mušković (Rijeka)

PAZINKA PAZIN – ULJANIK 2:1 (2:1)

Žuti kartoni: Flegar, Souza (Pazinka Pazin), Gračić, Mofardin, Hoxha (Uljanik)

Strijelci: 0:1 Gračić 13′, 1:1 Ivetac 38, 1:2 Rojnić 45′ (11 m)

PAZINKA PAZIN: Denić, Rojnić, Pinčan, Maružin (88. Flegar), Matika, Rabar (90. Mogorović), Tanković, Ivetac (84. Pavat), Souza, Videkić, Peršić

Trener: Elvis Brajković

ULJANIK: Kraljević, Mofardin, Rosić, Jokić, Dujmović (56. Raković), Žiković, Krasniqi, Petrović (28. Batelić), Gračić, Jereb, Radetić (77. Hoxha)

Trener: Saša Kolić