Home Nogomet Treća HNL Zapad Jadran nadvisio Špansko, Porečani propustili natrpati mrežu Zagrepčana

Jadran nadvisio Špansko, Porečani propustili natrpati mrežu Zagrepčana

Emanuel Valenta (FOTO: Alex Knapić)

Nakon poraza tijekom tjedna, Jadranaši su se protiv Španskog vratili pobjedničkim navikama. Slavlje Porečana moglo je biti i uvjerljivije ali su se domaći napadači propisno ispromašivali, dok su dva gola Jadranu poništena nakon dosta diskutabilnih situacija.

Iako je imao više od igre, domaćin je put do mreže Zagrepčana pronašao tek u smiraju utakmice. Zasluženo vodstvo osigurao je Valenta koji je u 68. minuti sigurno realizirao najstrožu kaznu nakon prekršaja na Sumiću.

Samo dvije minte kasnije Porečani su povisili vodstvo. Valenta se ovoga puta prometnuo u asistenta i petom fino pronašao Vlizla, koji je natrčao iz drugog plana i svladao gostujućeg vratara za 2:0.

Među strijelce se mogao upisati i Perković (dvaput), dok je Vlizlo imao priliku i za drugi gol. Brojne porečke promašaje gosti su iskoristili te golom Ljubičića u 90. minuti na kraju upisali podnošljivi poraz.

POREČ – SRC Veli Jože – Gledatelja: 100 – TREĆA HNL ZAPAD – 29. KOLO –
SUDAC: Zvonimir Landeka (Velika Gorica) – POMOĆNI SUCI: Davor Jukić (Farkaševac) i Stjepan Novosel (Kamanje)

JADRAN – ŠPANSKO 2:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Valenta (68′-11m), 2:0 Vlizlo (70′), 2:1 Ljubičić (90′)

Žuti kartoni: Radman, Perković, Banić (Jadran), Zebić (Španjsko)
Crveni kartoni: Ivezić (Špansko, 90′, drugi žuti karton)

JADRAN: Pavlić, Leko, Ilić, Užila (29. Šegon), Tomić (61. Ereiz), Vlizlo, Sumić, Banić, Valenta, Radman (75. Tikas), Perković
Trener: Danijel Jumić

ŠPANSKO: Lukić, Muhek (64. Marković), Lovrić, Ištuk, Novokmet, Stanić, Ljubičić, Ćurković (77. Samodol), Štignjedec, Zebić (84. Zadro), Ivezić
Trener: Dario Šenjug