Home Nogomet HNK Rijeka Jadranski derbi završio podjelom bodova, Teklić poništio povratnički gol Andrijaševića

Uzbudljivi Jadranski derbi na punoj Rujevici okončan je na kraju podjelom bodova. Rijeka je povela golom povratnika Andrijaševića u 32. minuti, da bi bod gostima u nastavku osigurao dalekometni pogodak Teklića u 78. minuti. Riječani su osim gola dva puta gađali okvir splitskih vratiju, dok je gostima pripao nastavak zanimljvog susreta.

Prvi su zaprijetili Riječani, nakon kornera u petoj minuti povratnik Andrijašević glavom tuče u dobro postavljenog Posavca. Pet minuta kasnije pokušaj Acostyja nakon odbijanca prolazi uz samu desnu stativu. Rijeka je terensku nadmoć napokon naplatila u 32. minuti. Lončar je odlično ubacio s lijeve strane strane, a Andrijašević ponovo pokazao kako ubojitu glavu ima za erupciju oduševljenja na punoj Rujevici.

Splićani su odgovorili dvije minute kasnije preko Juranovića čiji je pokušaj nakon brze kontre završio u riječkom bloku. U 39. minuti moglo je biti 2:0, ali je nakon odličnog proboja Acostyja Andrijašević sa nekih desetak metara uzdrmao vratnicu.

U nastavku su prvi zaprijetili gosti preko Jurića koji u 53. minuti sa 11, 12 metara gađa u dobro postavljenog Prskala. Rijeka se početkom drugog poluvremena malo primirila da bi odgovor stigao u 65. minuti. Prvo je Lončar dobro “zakuhao” u šesnaestercu Splićana, da bi samo dvije minute kasnije Halilović nakon fenomenalnog solo prodora pogodio desnu stativu.

Gosti su odgovorili preko Jairoa, koji u 72. minuti sa ruba kaznenog prostora gađa preko riječkog gola. Hajduk je pritisak naplatio u 78. minuti, Teklić je odlično potegao sa dvadesetak metara, a lopta se zakoprcala u donjem lijevom kutu nemoćnog Prskala – 1:1.

Domaćin je do vodstva mogao u 82. minuti nakon što je Murićev centaršut preletio svih i potom prošao tik uz desnu vratnicu Posavca. Još je bliži golu bio Iglesias, koji je u 85. glavom iskosa gađao, ali je Posavec bio siguran i gostima sačuvao bod u derbiju.

RIJEKA – Stadion Rujevica – Gledatelja: 7108 – PRVA HNL – 8. KOLO
SUDAC: Fran Jović (Zagreb) – POMOĆNI SUCI: Ivica Modrić (Zagreb) i Goran Pataki (Đakovo) – DELEGAT: Ante Vučemilović (Osijek)

RIJEKA – HAJDUK 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Andrijašević (32′), 1:1 Teklić (78′)

Žuti kartoni: Capan (Rijeka), Jurić, Jairo, Jakoliš, Bradarić (Hajduk)

RIJEKA: Prskalo, Tomečak, Velkovski (22′ Escoval), Župarić, Capan, Halilović, Lepinjica, Lončar (80′ Iglesias), Andrijašević, Murić, Acosty (60′ Gorgon)
Trener: Igor Bišćan

HAJDUK: Posavec, Čolina, Simić, Ismajli, Juranović, Nejašmić, Bradarić (89′ Kalik), Jurić (74′ Teklić), Hamza, Jairo, Jakoliš (68′ Delić)
Trener: Damir Burić