Home Nogomet Istra 1961 Jednosmjerne utakmice u Maksimiru

Jednosmjerne utakmice u Maksimiru

Pulski su pioniri i kadeti Istre 1961 ovoga vikenda gostovali kod Dinama u Maksimiru. Jednosmjerne su utakmice završile u korist kvalitetnijih Zagrepčana, pa su tako pioniri Dalibora Bošca poraženi 5:1, a kadeti Sergeja Banovića 3:0.

Pionirska je momčad sasvim solidno krenula u susret. Na pogodak Mislava Ćutuka u 20. minuti uzvratio je Luka Halilović samo minutu kasnije, i taj se rezultat održao do poluvremena.

No, u nastavku Dinamo je sa 4 pogotka riješio dvoboj. Mislav Ćutuk odveo je domaćina do 2:1, a nakokn toga Jura Kordej, Leonardo Perković i Josip Nekić okončali su priču.

ZAGREB – Stadion Maksimir – 1. HNL pioniri – 9. kolo – SUDAC: Karlo Barač (Zagreb), POMOĆNICI: Luka Slišković (Zagreb) i Marko Maloča (Zagreb)

DINAMO – ISTRA 1961 5:1 (1:1)

Žuti kartoni: Perković, Krivičić (Istra 1961)

Strijelci: 1:0 Ćutuk 20′, 1:1 Halilović 21′, 2:1 Ćutuk 39′, 3:1 Zebić 44′, 4:1 Perković 45′, 5:1 Nekić 64′

DINAMO: Rajić (54. Holjevac), Mikić (42. Vlahović), Kordej (36. Lagančić), Zebić, Huskić, Baković (54. Šimić), Chelfi, Ćutuk (48. Nekić), Kraševec (54. Perić), Perković, Bećirović (36. Šunta)

Trener: Mevludin Julardžija

ISTRA 1961: Jadreško (62. Nemet), Terlević, Krivičić (62. Šimunić), Dabić (62. Lilić), Tomić, Banković, Gojani (54. Vujičić), Zoran (54. Oros), Halilović (62. Buljan), Ahmeti, Perković

Trener: Dalibor Božac

Kadetska je utakmica bila neizvjesna do pred sam kraj. U 68. minuti, nakon što je Vilim Gec doveo domaćina u vodstvo u 23. minuti, poentirao je i Matija Ruškovački te riješio dvoboj rezultatske neizvjesnosti. Konačnih 3:0 za igrače Andreja Miokovića postavio je Luka Vrbančić tri minute prije kraja susreta.

ZAGREB – Stadion Maksimir – 1. HNL kadeti – 9. kolo – SUDAC: Luka Slišković (Zagreb), POMOĆNICI: Karlo Barač (Zagreb) i Marko Maloča (Zagreb)

DINAMO – ISTRA 1961 3:0 (1:0)

Žuti kartoni: Ruškovački (Dinamo), Corelli (Istra 1961)

Strijelci: 1:0 Gec 23′, 2:0 Ruškovački 68′, 3:0 Vrbančić 87′

DINAMO: Klarin, Bužić (46. Pavlek), Cvetko, Ruškovački, Majdandžić (84. Pavlović), Gec, Kegalj (46. Čaić), Koščević, Vrbančić, Peroš (79. Žakić), Tonon

Trener: Andrej Mioković

ISTRA 1961: Jurrak, Lovrić, Hrvatin (88. Šugar), Kocijančić, Corelli, Moslavac, Đuranović, Žgomba, Šerifović (69. Nerlović), Celija (36. Delimehić), Krasniqi (82. Duždević)

Trener: Sergej Banović