Home Nogomet Četvrta HNL Zapad Još jedna (u)magična nogometna večer

Još jedna (u)magična nogometna večer

NK Umag, FOTO: Veljko Barudžija

Revolucija nogometa u Umagu nastavila se je i noćas na Gradskom stadionu gdje su domaći nogometaši zabilježi petu pobjedu zaredom protiv tradicionalno tvrdih i neugodnih Fažanaca.

Započelo je vrlo vatreno. Najprije je Babić pogodio na samom početku utakmice za vodstvo domaćih u 4. minuti, da bi gostujući igrač sličnog prezimena – Malobabić u 8. minuti dao nadu gostima.

No, golovima Prodana u 24. minuti su domaći otišli na odmor s prednošću, da bi Krota u 64. minuti povećao vodstvo na značajnih dva gola prednosti. Marjanović se je prvi put upisao u strijelce u ovom prvenstvu smanjivši prednost domaćih na samo gol prednosti u 70. minuti.

Na kraju utakmice je zaiskrilo kada je gostujući igrač Mihael Durković nakon samo 12 minuta provedenih na terenu zbog starta s dvije noge s leđa direktno pocrvenio.

UMAG – Stella Maris – ČETVRTA NL NS Rijeka – – 5. kolo – SUDAC: Jadenko Mujić (Potpićan), POMOĆNI SUCI: Patrik Beniković (Pula) i Florian Belavić (Salakovci); DELEGAT: Zorko Belac (Buzet)

UMAG – MLADOST FAŽANA 3:2 (2:1)

Strijelci: 1:0 Babić 4′ 1:1 Malobabić 8′ 2:1 Prodan 24′ 3:1 Krota 64′ 3:2 Marjanović 70′

Žuti kartoni: Božić (Umag), Ristić, Kostešić, Subanović (Mladost)

Crveni karton: Durković (Mladost) u 87. minuti zbog oštrog starta

UMAG: Boglić, Bolčević (85. Marčić), Podunavac (58. Manić), Kraljević, Tutmić (67. Božić), Čavarović, Manić, Krota (67. Sirotić), Đuričin, Prodan, Babić (67. Jašarević).

Trener: Adis Dervišević

MLADOST FAŽANA: Bucaj, Marjanović, Nišević (46. Subanović), Ristić (45. Lazarević), Lazendić, Bradarić (75. Durković), Benčić (41. Adrović), Kostešić, Butković, Špelić, Malobabić

Trener: Dean Stojanović