Home Nogomet Istra 1961 Juniori Istre 1961 “pomeli” momčad iz Gradskog vrta

Juniori Istre 1961 “pomeli” momčad iz Gradskog vrta

Od samoga početka susreta pulska je momčad imala potpunu kontrolu i dominaciju u susretu sa vršnjacima iz Osijeka.

Nakon jedne duge lopte Pajkovića prema Glavanu iza leđa osječke obrane, Glavan upošljava Ostovića koji je ispratio napad i sam izbio pred vrata gostujućeg vratara i rutinski zabio za 1:0.

Na sličan način potižu Puljani i drugi pogodak samo su drugi akteri. Igrala se 38. minuta kada je Maurić pronašao Hmuru iza leđa visoko podignute zadnje linije Osijeka, a Hmura u punom trku zaobišao vratara Krijana i poentirao za 2:0.

I u drugom poluvremenu dominacija Puljana. Na samom početku drugog dijela vratar Osijeka Karlo Krijan, odbija loptu na par metara a Josip Hmura prati akciju i biva nokautiran od strane Krijana te Dizdarević dosuđuje najstrožu kaznu koju Rovis zabija u rašlje.

Petnaestak minuta prije kraja susreta, Mihael Rovis srušen je u šesnaestercu gostujuće momčadi, a Hmura postavlja konačnih, visokih i zasluženih 4:0.

Pokušali su gosti nakon četrvtog pulskog pogotka doći do ublažavanja poraza no Ivan Filip Sabatti, vratar juniora Istre 1961 jednostavno nije dao.

MEDULIN – Igralište Arena Hospitality – Prva HNL juniori  – 9. kolO – SUDAC: Amel Dizdarević (Radmani), POMOĆNICI: Ivan Jakičić (Poreč) i Hrvoje Mađarić (Vrsar)

ISTRA 1961 – OSIJEK 4:0 (2:0)

Žuti kartoni: Rovis (Istra 1961), Raspudić, Verhas (Osijek)

Strijelci: 1:0 Ostović 13′, 2:0 Hmura 38, 3:0 Rovis 51′ (11 m), 4:0 Hmura 77′ (11 m)

ISTRA 1961: Sabatti, Džemaili, Vujnović, Maurić (81. Pohmajević), Glavan (72. Gobbo), Pajković, Rovis (86. Flego), Hmura, Mujkić, Perković (86. Glavaš), Ostović

Trener: Ivan Lajtman

OSIJEK: Krijan, Vrljić, Sinković (46. Stojanović), Raspudić (46. Kuprešak), Bjelivuk, Stanušić, Tankosić, Marković (80. Pajić), Verhas, Bonić (46. Stokić), Blažanović (58. Conjar)

Trener: Ante Bekavac