Arhiva

Kalac i Medančić zadovoljili trenera Matijevića

Protekle subote u sklopu nautičkog sajma Pula Boat Fair 2011. održana je druga po redu službena regata “Zlatna ribica PBF 2011.” Regata je organizirana u suradnji Pula Boat Faira i Jedriličarskog Saveza Istarske županije.

 

Za razliku od prošlogodišnjeg izdanja, ove godine osim klase Optimist na regati su sudjelovali i jedriličari klase Laser 4.7 i Laser Radial, ukupno 49 jedriličara klubova Istarske županije: Maestral Rovinj, Vega Pula, Uljanik Pula i Kvarner Rabac.

 

Jedriličarski klub Kvarner predstavljali su Leon Kalac, David Medančić, Viktor Kulić Golja i Goran Šime Stipanov, u pratnji trenera Ivice Matijevića. Odrađena su 3 plova po buri od 7 do 15 čvorova čime je u potpunosti realiziran predviđeni program regate u Pulskom zaljevu.

Trener Rapčana Matijević bio je vidno zadovoljan ostvarenim:Zadovoljan sam svim našim natjecateljima. Ne smijemo zaboraviti da smo jedna od najmlađih ekipa i napredak se vidi iz regate u regatu. Zadovoljan sam kako su svi jedrili, osobito Leon i David koji bi da nije bilo nekih “kikseva” bili još bolje plasirani u ukupnom poretku“.

 

U konkurenciji 32 Optimista, Leon Kalac zauzeo je 7. mjesto sa najboljim ulaskom u cilj na 5. mjestu u 3. plovu. David Medančić je bio deveti ukupno, a njegov najbolji ulazak u cilj bilo je 8. mjesto u 1. i 2. plovu. Viktor Kulić Golja bio je 22., a najmlađi natjecatelj na regati Goran Šime Stipanov 25.

 

Ukupni pobjednik je Paolo Grgorinić iz pulske Vege, drugo mjesto osvojio je Sven Stevanović iz rovinjskog Maestrala, a te treće klupski kolega pobjednika Alberto Perković.

Elvis Uravić

Add Comment

Click here to post a comment

Kalendar

travanj 2026
P U S Č P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930